• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Girtumas nežemina pareigūno

Petras KURMELIS

Lietuvoje jau tapo įprasta puotauti darbo vietoje. Girti įstatymus priiminėja seimūnai, girti mūrininkai mūrija namus, girti vairuotojai vežioja vaikus, o juos gaudo girti policininkai. Žodžiu, kaip danguje - taip ir ant žemės.

REKLAMA
REKLAMA

Blogiausia, kad niekas nesugalvoja, kaip sutramdyti girtuoklius. Net valdininkai suranda pateisinamų priežasčių, dėl ko žmonės geria. Štai Darbo inspekcijos vadovas Mindaugas Pluktas sako, kad už vidutinį atlygį statybininkas gali nusipirkti keliskart daugiau degtinės nei sovietmečiu. Tai kodėl negerti?

REKLAMA

Ministras baugina

Girtaujantys policininkai gal ir neskaičiuoja, kiek butelių jie gali išgerti už savo atlyginimą, tačiau geria, nes yra įsitikinę, kad jų nubausti beveik neįmanoma. Štai Vilniaus policijos Justiniškių nuovados viršininkas Zigmantas Mikolajūnas sukėlė avariją. Pareigūnui buvo nustatytas daugiau nei 2 promilių girtumas. Kai žurnalistai šį įvykį paviešino, vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila trinktelėjo kumščiu į stalą ir kategoriškai pareiškė, kad turi būti sustabdyti pareigūno įgaliojimai ir pradėtas tarnybinis patikrinimas. Jam antrino ir naujasis policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis. Jo nuomone, tokiems pareigūnams tolesnės galimybės dirbti policijos sistemoje nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, mūsų turimi pavyzdžiai kalba ką kita. Teismai dažnai iš darbo atleistus pareigūnus grąžina atgal. Patys pareigūnai tai puikiausiai žino, nes nieko neabejodami geria toliau.

Pavaldinys viršininko neperspjovė

Kol ministras daužė stalą kumščiu, o S. Skvernelis grasino girtuoklius atleisti iš darbo, neblaivus darbo vietoje įkliuvo tos pačios Justiniškių nuovados tyrėjas, pavaduojantis viršininką, Arminas Bračas. Viršininko jis, aišku, neperspjovė, bet įrodė, kad nuovadoje tikri vyrai turi būti "su kvapeliu". Viršininkas buvo pripūtęs 2,18 promilių, o jo pavaldinys tenkinosi 0,8 promilėmis alkoholio. Kartu su A. Braču įkliuvo ir Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Remigijus Gintautas. Įkliuvę A. Bračas ir R. Gintautas buvo nušalinti nuo pareigų, bet tik iki tol, kol išsiblaivys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus policijos vyriausiasis komisaras Sigitas Metelica, kaip ir jo viršininkai, sakė, kad pareigūnų pažeidimai bus vertinami itin griežtai, tačiau dirbti jie gali. Komisaras, ko gero, žino, kad jei visi išgėrusieji bus nušalinami nuo darbų, tai komisariatų kabinetai kaipmat bus tušti. Net tarptautinių tyrimų duomenimis, labiausiai alkoholiu piktnaudžiauja gydytojai, policininkai ir dvasininkai.

REKLAMA

Vienas iš sučiuptų išgėrusių pareigūnų palengvino S. Metelicos darbą - R. Gintautas nelaukdamas tyrimo pabaigos pats nusprendė pasitraukti iš tarnybos. Pareigūnas taip apsidraudė, nes jei po tyrimo netyčia būtų atleistas tai būtų praradęs garantijas išėjus į pensiją.

Teisėjai toleruoja girtuoklius

Prieš kelerius metus Mažeikių rajono komisariato viešosios policijos patrulis D. R. gerokai išgėręs vairavo automobilį ir padarė avariją. Už šį pažeidimą jau buvo skirta administracinė nuobauda, o rajono policijos viršininkas skyrė griežtą papeikimą. Policijos departamentas reagavo dar griežčiau - neblaivų patrulį už pareigūno vardo pažeminimą atleido iš darbo. Bet D. R. nusprendė, kad girtumas - jokia dėmė ant pareigūno munduro, tad kreipėsi į teismą. Ir laimėjo - Vyriausiasis administracinis teismas pareigūną grąžino saugoti viešąją tvarką.

REKLAMA

Panašiai atsitiko ir Jurbarko rajono policijos komisariato tyrėjui K. M. Neblaivų vyrą, kurį departamentas atleido iš darbo už pareigūno vardo pažeminimą, Vyriausiasi administracinis teismas sugrąžino į tyrėjo kėdę.

Iš vidaus tarnybos už policijos pareigūno priesaikos sulaužymą ir pareigūno vardo pažeminimą buvo atleisti ir policijos pareigūnai R. B. bei A. T. iš Vilniaus. Šie neblaivūs policininkai ne tik padarė avariją, bet ir nesuteikė pirminės pagalbos nukentėjusiam piliečiui - beje, taip pat policijos pareigūnui. Vyriausiasis administracinis teismas ir šiuos policininkus grąžino į tarnybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokių pavyzdžių - dešimtys. Tad tiek ministras, tiek koks nors komisaras pagavę girtus savo pavaldinius, prieš skirdami bausmes turėtų prisiminti, kad teismai girtus pareigūnus globoja. Jų nuomone, girtumas nežemina pareidūno vardo. Kai žinai, kad girti asmenys ne tik sėda už automobilio vairo, bet ir vairuoja valstybę, tokiais teismų nuosprendžiais stebėtis neverta.

Dėl piknaudžiavimo alkoholiu pernai iš darbo atleisti 43 pareigūnai. šiemet per 3 mėnesius dėl pomėgio alkoholiui darbo neteko 5 pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų