Antanas SALYS
Alytiškis Vilmantas Tamulionis (43 m.) su Ingrida Gintuliene sugyveno dukterį, davė jai savo pavardę. Tik bėda, kad mergaitė gimė kurčia. Bet mama ją myli ir nori savo dukrelei išskaidyti tylą. Atsirado viltis, kad Deimantei, kuriai dabar jau 10 metukų sukakę, bus galima padėti. Kauno medicinos universiteto klinikų medikai kurčiajai mergaitei įdėtų kochlearinį aparatą. Su tokiu ji girdėtų. Viskas būtų paprasta, jeigu mama turėtų 35 000 litų - tiek, kiek toks klausos prietaisas kainuoja.
Bet juk Žemėje žmonės gyvena tarp gerų žmonių. O padėti dukrai norėjo ne tik mama, bet ir atskirai gyvenantis tėvas. Mergaitės vardu viename iš Alytaus bankų buvo atidaryta sąskaita, paprašyta padėti Deimantei pažinti garsų pasaulį. Geradarių atsirado - puspenkto tūkstančio litų suaukojo. I. Gintulienė nuėjo prašyti pašalpos ir į miesto savivaldybę. Čia išgirdo, kad jos buvęs gyvenimo draugas ir mergaitės tėvas V. Tamulionis jau du kartus pašalpas gavęs - 150 ir 300 litų. O pinigų Deimantės mama net nemačiusi. Tada ji ir pasidomėjo, kaip "gyvena" banko sąskaitoje esantys pinigai. Taigi kad nebegyvena, jau nežinoma kryptimi iškeliavę. Pasiaiškinus atsiskleidė viskas kaip ant delno - tėvas pinigus paėmęs.
Geruoju nei suaukotų pinigų, nei skirtų pašalpų nepavyko atgauti. Beliko teismas ir šio įpareigojimas pasisavintus pinigus grąžinti. Rezultatas - nulinis. Dabar teisme jau ne civilinis ieškinys, o svarstyta V. Tamulioniui iškelta baudžiamoji byla. Bet nuosprendis gana humaniškas. Už teismo sprendimo nevykdymą V. Tamulionis turėtų sėdėti 40 parų, o už svetimo turto pasisavinimą - lygiai metus. Subendrinta bausmė - tokia pat. Bet nė tų metų V. Tamulioniui su laisve neteks atsisveikinti. Bausmės vykdymas metams atidėtas. Tačiau jis turi per tris mėnesius pinigus grąžinti, o iš namų negali ilgiau išvykti kaip 7 paroms.