Europos futbolo čempionate vakar prasidėjo ketvirtfinalio kovos. Iki šiol vienas kitas rungtynes ir buvo galima sužaisti lygiomis ar net pralaimėti, o dabar klaidų daryti jau nebegalima - kas pralaimi dabar kraunasi lagaminus ir važiuoja namo. "Akistata" - ne sporto laikraštis, tad mes apie rungtynes nerašysime, tačiau po "Euro 2008" užkulisius nusprendėme pasidairyti.
Gražuolės norai neišsipildė
Dar prieš futbolo fiestos pradžią Vokietijoje buvo išrinkta "Mis Euro 2008". Konkurse varžėsi gražuolės iš tų 16 šalių, kurios pateko į čempionato finalinę dalį. Merginos po podiumą vaikščiojo ne tik, kaip įprasta, vilkėdamos bikinius ir vakarines sukneles, bet ir su savo šalies futbolininkų apranga. Nugalėtoja tapo Dominika Guzvarova (22 m.) iš Čekijos. Dominika sakė, kad svajoja, jog ir Čekijos rinktinė pakartotų jos sėkme. Deja, čekų futbolininkai "A" grupėje buvo tik treti.
Prekybininkų godos
Tūkstančiai Austriją ir Šveicariją užplūdusių aistruolių futbolo šventės neįsivaizduoja be alaus. Bokalas ar skardinė putojančio gėrimo pralinksmina, kai komandai sekasi, ir paguodžia, kai vartininkui tenka išimti kamuolį iš vartų.
Bet va prekybininkai verkšlena, jog sirgaliai neišgeria tiek, kad alaus pardavėjų darbas būtų pelningas. Nors alus ir kiti gėrimai kuo arčiau stadionų ,tuo brangesnis, bet licencijos buvo dar brangesnės. Pusė litro alaus prie stadiono kainuoja 16 litų, mineralinis vanduo - 10, limonadas - 12 litų. Licenciją visam čempionato laikotarpiui kainuoja net 138 000 litų. Prekybininkai apskaičiavo, kad jiems per dieną būtinai reikia parduoti iki 1500 plastikinių porcijų gėrimų. O būna dienų,kad parduodama vos 100 porcijų.
Gyvybė pavojuje
Teisėjo Hovardo Vebo iš Anglijos gyvybė pavojuje. Milijonai aistruolių iš Lenkijos užpyko ant Hovardo, kai jis paskutinę rungtynių tarp Lenkijos ir Austrijos minutę į lenkų vartus skyrė 11 metrų baudinį. Dabar internetas mirga marga kvietimais atkeršyti teisėjui už tokią neteisybę". Internete parašytas ir policijos seržanto - toks kasdienis H. Vebo darbas - namų adresas.
Teisėju pasipiktinę ne tik eiliniai sirgaliai. Pats Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas sakė, kad žiūrėdamas rungtynes jis norėjo užmušti tą teisėją, o sporto ministras H. Vebą pavadino aferistu, o ne teisėju.
Ir užpakaliui, ir skrandžiui
Iš čempionato tikisi uždirbti ne tik futbolininkai bei organizatoriai, bet ir prekybininkai, prekių gamintojai. Vokietijos parduotuvių tinklas "Plus" siūlo įsigyti tualetinio popieriaus su "futbolo aikštės aromatu". Taip pat pardavinėjamas popierius užpakaliui su įvaria futbolo simbolika.
Smaguriai gali paragauti jogurto su traškiais futbolio kamuoliukais arba šokolado "Čempioladas".
Suvenyrais su futbolo atributika užverstos visos Šveicarijos ir Austrijos parduotuvės.
Už įvartį - kulkos
Kasdien Berno, Ciuricho ir kitų miestų policija sulaiko daugiau nei po 100 futbolo aistruolių. Pareigūnai dėl to nesijaudina ir sako, kad tai normalu. Rungtynių dienomis miestuose žmonių padaugėja beveik dvigubai, tad normalu, jog tiek pagausėja ir sulaikytųjų už smulkų chuliganizmą.
Futbolo istorija žino, kai po rungtynių aidi net šūviai, o ne tik dūžta langai. Štai 1994 metų pasaulio čempionate Kolumbijos rinktinės gynėjas Andresu Eskobaras įsimušė įvartį į savo vartus. Grįžusį į tėvynę jį kulkomis suvarpė fanatikas aistruolis.
Dažniausiai sirgaliai nukenčia spūstyse. Ypač Afrikoje. Ganos sostinėje Akroje per spūstį žuvo 130 žmonių, Pietų Afrikoje - 43, Konge - 8. Tokių atsitikimų pasitaiko ir Europoje. Maskvoje yra žuvę 36 žmonės. Reikia tikėtis, kad Šveicarijoje ir Austrijoje tokių nelaimių neatsitiks.