• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ryšių su cigarečių kontrabandininkais turėjęs buvęs Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininkas Arvydas Gudas toliau siekia, kad jo atleidimas būtų pripažintas neteisėtu.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį apeliacine tvarka nagrinėjo 51-erių A.Gudo skundą dėl Vilniaus apygardos teismo sprendimo, kuriuo buvo atmesta vienąkart jau teikta jo apeliacija dėl atleidimo iš teismo pirmininko pareigų pripažinimo neteisėtu.

REKLAMA

A.Gudas ir dar du teisėjai - Darius Japertas ir Palmira Palmira Linkevičienė - iš pareigų buvo atleisti už teisėjų vardo pažeminimą įtarus juos ryšiais su Viliaus Karaliaus cigarečių kontrabandininkų grupuote. 2003 metų liepą savo dekretu juos atleido tuometinis prezidentas Rolandas Paksas.

REKLAMA
REKLAMA

Apeliaciniame skunde A.Gudas teigia, kad prezidentas neturėjo pagrindo jį atleisti, o Teismų taryba - patarti prezidentui dėl jo atleidimo. Jo nuomone, įstatymai buvo pažeisti, nes nesulaukus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo buvo padarytos išankstinės išvados dėl jo kaltės.

Buvęs teisėjas taip pat prašo pakeisti jo atleidimo pagrindą ir pripažinti, kad vienintelis teisėtas jo atleidimo pagrindas turėjo būti jo prašymas atleisti iš pareigų savo noru, o ne dėl teisėjo vardo pažeminimo. Anot jo, nei prezidentas, nei Teismų taryba atleidimo momentu neturėjo jokių objektyvių dokumentų, kurių pagrindu būtų galėję daryti pagrįstą išvadą dėl teisėjo vardą žeminančio poelgio buvimo arba nebuvimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teismo posėdyje A.Gudo atstovas teigė, kad tik Teisėjų garbės teismas galėjo konstatuoti, jog teisėjas pažemino teisėjo vardą. Jo nuomone, atleidimo metu tokio atleidimo pagrindo nebuvo.

Atstovo teigimu, Teismų taryba nesuteikė galimybės teisėjui A.Gudui pasiaiškinti dėl Generalinės prokuratūros pranešime išdėstytų aplinkybių, o savo sprendimą priėmė pažeisdama balsavimo procedūrą, nes balsavimas šiuo klausimu turėjo būti slaptas.

REKLAMA

Šių metų vasarį apkaltinamąjį nuosprendį trims buvusiems teismų pirmininkams, kurį pastarieji buvo apskundę, paliko galioti Aukščiausiasis Teismas.

Sausį Konstitucinis Teismas nagrinėjo visų atleistų teisėjų skundus dėl jų atleidimo teisėtumo ir konstatavo, jog prezidento dekretas, kuriuo iš pareigų buvo atleisti ryšiais su kontrabandininkais įtarti trijų teismų pirmininkai, atitinka Konstitucijos, Teismų įstatymo nuostatoms, reglamentuojančioms teisėjų atleidimą.

REKLAMA

Buvę teisėjai tvirtino, kad juos atleidžiant buvo pažeista procedūra. Kadangi teisėjai buvo atleisti drausmine tvarka, juos visų pirma turėjo svarstyti Teisėjų garbės teismas, tačiau to nebuvo padaryta, jiems nebuvo iškeltos drausminės bylos.

Pernai birželio 9 dieną Lietuvos apeliacinis teismas patenkino Generalinės prokuratūros skundą - panaikino eksteisėjams anksčiau paskelbtą palankų išteisinamąjį nuosprendį ir juos nuteisė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apeliacinio teismo sprendimu, eksteisėjams tam tikrą laiką atimta teisė dirbti darbą teisminėse, teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijose.

Bylos duomenimis, 2002 metų liepą pareigūnams sulaikius kontrabandinių cigarečių gabenimu įtariamus brolius Ralius, V.Karalius išsigando, kad į nelaisvę patekę broliai nepapasakotų pareigūnams apie kontrabandos organizatorius. Todėl V.Karalius kreipėsi į savo sugyventinės tėvą A.Gudą, tuo metu ėjusį Lazdijų rajono apylinkės teismo pirmininko pareigas, kad šis padėtų Raliams išvengti suėmimo.

REKLAMA

A.Gudas kreipėsi į tuometinį Panevėžio miesto apylinkės teismo vadovą D.Japertą, o šis prašymą dėl Ralių perdavė tuometinei Biržų rajono apylinkės teismo pirmininkei P.Linkevičienei.

Būtent ši teisėja ir nagrinėjo prokuroro prašymą skirti Raliams suėmimą. Posėdžio metu ji nusprendė nesuimti vilkikais kontrabandines cigaretes gabenusių Ralių, ir prokuroro pareiškimas buvo atmestas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų