Didžiosios Britanijos monarchų, kad "išgyventų" XXI amžiuje, turėtų būti radikaliai pertvarkyta, ketvirtadienį pareiškė įtakingų specialistų grupė, turinti ryšių su vyriausybe.
Moterys, Romos katalikai, žydai ir musulmonai neturėtų būti diskriminuojami siekiant karūnos. Be to, turėtų būti panaikintas istorinis ryšys tarp Bažnyčios ir valstybės, kurį 1532 metais įvedė karalius Henris VIII (Henry VIII), teigiama pranešime.
Karaliai ir karalienės privalo turėti galimybę atsistatydinti, užuot nusitempę karūną į kapus. Jie taip pat turėtų mokėti privačių pajamų ir turto mokesčius.
Pranešimą iš 50 tūkst. žodžių parašė Darbo partijai priklausanti Fabijaus draugija. Draugija teigė "pirmąkart per 300 metų siūlanti monarchijos reformą" ir įspėjo, kad ateityje britų monarchijai nesugebėjus pasikeisti, ją gali ištikti krizė.
Tyrimo komisijos vadovas Deividas Bynas (David Bean) sakė: "Įsivaizduokite, kad princas Viljamas (William) įsimyli katalikę. Ją vedęs, princas negalėtų tapti karaliumi. Arba, jei pirmasis poros vaikas būtų mergaitė, turėtume laukti, kol gimtų jaunesni mergaitės broliai, nes šiems kovoje dėl karūnos atitektų pirmenybė".
Per pastaruosius metus britų monarchų šeimos įvaizdis pablogėjo, nes daugybė jos narių išsituokė ar įsivėlė į įvairius skandalus. Britų monarchai, kurie ir patys svarsto apie reformas, pareiškė, kad Fabijaus draugijos pranešimas "labai padės sprendžiant, kaip pakeisti monarchiją".
Reuters-ELTA