• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visą žiemą saulutės nė kvapo, o kai oras ima šilti, net baisu užsivilkti sijoną, ką jau kalbėti apie maudymosi kostiumėlį - balta it sūris oda nėra pati patraukliausia. Tokiu atveju išeitis - soliariumas. Tačiau ar visada įvertiname galimą soliariumo žalą savo akims?

REKLAMA
REKLAMA

Turbūt daugelis žino, kad besaikis naudojimasis soliariumu gali sukelti ankstyvą odos senėjimą, odos vėžį, ar susilpninti imuninę sistemą. Bet ar kada susimąstėme, kokis žala yra daroma ir mūsų akims?

REKLAMA

Ilgai veikiant ultravioletiniams spinduliams (soliariumuose naudojami UVA ir UVB), gali atsirasti akies fotokeratitai ar fotokonjunktyvitai, katarakta ar pterygium. Kad soliariumo spinduliai nepažeistų akies tinklainės, turi būti naudojami specialūs apsauginiai akiniai. Svarbu atsiminti, kad užsimerkus, užsidėjus įprastus saulės akinius ar uždengus akis vatos tamponais, nuo ultravioletinių spindulių, galinčių žaloti akies rageną, neapsisaugoma.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra pterygium? Tai sparninė plėvė, akies obuolio junginės klostė, kuri pradeda slinkti ant ragenos. Ši klostė dažniausiai būna vidinėje akies obuolio pusėje, vokų plyšio srityje. Eiga - progresuojanti, darinys slenka ragenos centro link. Jei nevaržomai mėgausitės soliariumu, ši liga gali pasireikšti ir jums, o jos gydymas - tik operacinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrinė makulopatija - tai liga, kuomet žmogus blogiau mato, makulinėje srityje esti paburkimų, įvairaus dydžio dėmelių, židinių, kartais smulkių kraujosruvų. Taip akis gali būti pažeista ir lazerio spinduliais, naudojant kai kuriuos medikamentus ar saulės užtemimo metu žiūrint be filtrų.

REKLAMA

Kaip jau minėjome, UV spinduliai gali skatinti ir kataraktos atsiradimą. Ji nustatoma tada, kai lęšiukas akyje padrumstėja ir apsunkina matymą, atliekant kasdienius darbus. Jei katarakta nebus pašalinta, matymas gali likti toks pat ar dar labiau pablogėti. Laukiant ilgiau, operacija gali tapti sudėtingesnė, ypač jei regėjimas pablogėja tiek, kad skiria tik šviesą.

Vienareikšmiėkai teigti, kad saulės spinduliai (natūralūs ar dirbtiniai) yra blogai - negalima. Juk net kai kurios odos ligos gydomos ultravioletiniais spinduliais. Verta visada prisiminti puikią išmintį: lazda turi du galus.

Paruošė Sandra Putrunaite

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų