• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žurnalistė Daiva Norkienė

1.Norėtųsi pokalbį pradėti nuo to, kas šiandien labiausiai jaudina Lietuvos visuomenę: ar iš tiesų tarp aukščiausių šalies policijos pareigūnų - karo padėtis?

REKLAMA
REKLAMA

2. Atidesniam piliečiui, pastarosiomis savaitėmis stebėjusiam tai, ką pateikdavo spauda ar televizija, turėtų pasidaryti šiurpu. Minutėlę įsivaizduokite, kaip pastarieji įvykiai atrodo iš šalies. Kad paprastiems policininkams trūksta darbo priemonių (kuro, automobilių dalių, padangų, fotojuostų, dirbama per ankštuose kabinetuose su pasenusia ekspertizių įranga), visuomenė žino iš ankstesnių interviu. Taigi žmogus jau ir taip abejoja savo saugumu Lietuvoje. O pastaruoju metu jis dar išgirdo ar perskaitė, jog ir aukščiausia policijos valdžia - nestabili, abejojanti, kariaujanti ar net susitepusi. Antai Vytautas Grigaravičius su savo "komanda" dreba, kad priėmus naują Vidaus tarnybos statutą turės iš naujo būti paskirti į postus arba jų iš viso neteks dėl pareigoms neadekvataus išsilavinimo. Taigi Policijos departamente - baimė ir netikrumas. Vidaus reikalų ministerijoje kita problema: kaip paaiškėja, sekretorius J. Liaudanskas yra girtuoklis ir priekabiautojas, o ministras turi į neaiškias finansines istorijas įsivėlusią žmoną. Ir negana viso to, Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato vadovai tą išklerusį ir be detalių bei kuro transportą naudoja asmeniniams reikalams. Žinant visa tai, paprastam ir nesaugumo jausmą Lietuvoje išgyvenančiam žmogeliui netrukus gali prireikti psichoterapeutų pagalbos... (Jeigu įmanoma, į šį klausimą atsakykite truputį plačiau).

REKLAMA

3. Kodėl ministerijai rengiant Vidaus reikalų tarnybos statuto projektą, jis buvo taip įslaptintas? "Akistata" iš šaltinių Teisės universitete išgirdo, kad net mokslininkai ilgą laiką neturėjo galimybės su projektu susipažinti ir jį svarstyti. Tik kilus Policijos departamento vadovų nepasitenkinimui, dokumentas buvo išslaptintas ir universiteto mokslininkams leista pateikti savo pasiūlymus.

REKLAMA
REKLAMA

4. "Akistata" prisimena, kad Generalinio komisaro ir VR ministerijos priešprieša buvo kilusi ne kartą. Jau anksčiau Vyt. Grigaravičius žurnalistams bėdojo, jog pats negali pasirinkti net savo pavaduotojų. Ir skundėsi pernelyg dideliu politikų spaudimu ir kišimusi į policijos darbą. Tačiau priėmus naująjį VR tarnybos statutą, policijos valdymas taps dar labiau centralizuotas ir iš esmės šimtu procentų priklausys būtent nuo politinės valdžios. Ką reiškia vien nuostata, kad teritorinių policijos komisariatų vadovus skirtų VR ministras. Kadangi statutas priimamas ne vieneriems metams, o ateityje į VR ministro postą gali patekti ir su nusikalstamu pasauliu ryšį turinčių asmenų (ne paslaptis, taip jau yra buvę), ką tada reikštų visiškai centralizuotas policijos valdymas ir ar yra nuo galimos neigiamos politikų įtakos apsaugosiančių "saugiklių"?

5. Kokią matote ateities policiją? Jos vizija? Ar ji bus tokia pati basa, alkana ir... korumpuota?

6. Ačiū už pokalbį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų