Paskutinę atvirų Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių dieną kirto dar vienas Lietuvos rekordas. Išvakarėse pagerinęs 400 m plaukimo laisvu stiliumi geriausią šalies rezultatą, panevėžietis Danas Rapšys tą patį padarė ir plaukdamas 1500 m distanciją. Tiesa, plaukikas pagerino ne šios rungties, o 800 m distancijos Lietuvos rekordą – 8.15,76 sek.

Iki 1500 m plaukimo laisvu stiliumi rekordo D. Rapšiui pritrūko vos 5 sekundžių. Užfiksavęs 15.56,84 sek. laiką, jis daugiau nei užtikrintai laimėjo auksą, toli už nugaros palikęs Deividą Ivanauską (17.13,54 sek.) ir Rimą Bacevičių (17.33,62 sek.).

Finalinių dienos plaukimų dalį laimėdama dar vieną auksinį medalį pradėjo Rūta Meilutytė. Geriausia Lietuvos plaukikė 50 m nugara nuplaukė per 30,13 sek., aplenkdama Medą Kulbačiauskaitę (30,54 sek.). Bronza atiteko Gabijai Mankauskaitei – 31,14 sek.

Antrąjį tauriausio metalo apdovanojimą šeštadienį R. Meilutytė laimėjo 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Čia ji nei akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu ir distanciją įveikė per 2.03,48 sek. Sidabrą iškovojo Gerta Gataveckaitė – 2.08,14 sek., o trečia atplaukė Liepa Kluonytė – 2.09,28 sek.

Susidomėjimą kėlusi vyrų 100 m laisvu stiliumi rungtis pasibaigė Deivido Margevičiaus pergale. Nuplaukęs šį atstumą per 50,21 sek., kaunietis aplenkė Povilą Strazdą (51,14 sek.) ir Deividą Grigelionį (52,02 sek.).

D. Margevičius taip pat buvo greičiausias 50 m plaukime peteliške – 23,07 sek. Kauniečiui iki Lietuvos rekordo pritrūko kiek daugiau nei poros dešimtųjų sekundės.

Moterų 100 m krūtine distancijoje triumfavo šios rungties favoritė Beatričė Kanapienytė – 1.02,96 sek. Antrąją vietą užėmė Dominyka Rapšytė, nuplaukusi per 1.04,99 sek., o Evita Vismerytė džiaugėsi iškovojusi bronzos medalį – 1.07,71 sek.

Andrius Šidlauskas (1.01,13 sek.) be didesnių problemų nugalėjo 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Jis aplenkė Valdą Abalikštą (1:03,29 sek.), kuris tik sekundės dalimis buvo greitesnis už Joną Sadauską (1.03,75 sek.).

Medalių komplektų dalybose auksą taip pat laimėjo Erika Martišiūtė (200 m kompleksinis plaukimas – 2.25.77 sek.), Kotryna Teterevkova (200 m krūtine – 2.38,93 sek.) ir Gytas Stankevičius (200 m nugara – 2.04,67 sek.)

4 x 200 m plaukimo laisvu stiliumi estafetes laimėjo Kauno Centro sporto mokyklos pirmosios tiek vyrų (8.10,68 sek.), tiek moterų (9.03,78 sek.) komandos.

Pirmenybėse šiandien buvo užfiksuoti ir du berniukų iki 13 m. Lietuvos rekordai: klaipėdietis Danilas Pancerovas 100 m krūtine distanciją įveikė per 1.15,45 sek., o kaunietis Arnas Čereška sužibėjo 50 m krūtine rungtyje – 28,24 sek.

Rekordinėse pagal dalyvių skaičių žiemos pirmenybėse dalyvavo kone 300 plaukikų.