63
G. Žibėnas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Giedrius Žibėnas derbiuose prieš „Žalgirį“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Stratego vadovaujamas Vilniaus „Rytas“ namuose 81:90 pralaimėjo kauniečiams.

63

Koronaviruso problemų nukamuoti vilniečiai žengė į principinę dvikovą. Dvi savaites treniruočių neturėjęs klubas tik savaitgalį grįžo į Lietuvos krepšinio lygos kovas, kai įveikė Utenos „Juventus“.

Vis tik antrą kartą įkasti „Žalgiriui“, ko gero, būtų per stambus riešutas. Du kėlinius intriga sostinėje laikėsi, bet galiausiai šeimininkams pritrūko jėgų, šviežumo ir klasės.

„Tai, ką buvome pasiruošę rungtynėms, žaidėme du kėlinius. Iškart matėsi, kad mums trūksta fiziškumo. Trečiojo kėlinio pradžioje yra nedovanotina išeiti su trimis klaidomis. Jie įmetė keturis ar šešis taškus – skirtumas dviženklis.

Buvome rungtynėse, viskas tvarkoje, bet pralaimėjome per daug fiziškumo dvikovų. Norint laimėti prieš „Žalgirį“, negali praleisti 90 taškų. Jų yra toks vidurkis ir mes iš jų neatėmėme nieko.

Tam, kad įveiktume žalgiriečius dukart iš eilės turi būti optimalios formos, o mes po ligos tik įeiname į ją. Aišku, puolime kartais perlaikėme kamuolį ir iš to gavosi toks rezultatas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo G. Žibėnas.

Kuo aiškinate žaidėjų klaidas – nuovargis?

Gal ir nuovargis. Labiausiai sutikčiau su šia versija.

Kas neveikė gynyboje prieš Nigelą Hayesą?

Paprasčiausiai – fiziškumas. Galite šnekėti, kaip norite – „Žalgiris“ yra stipresnis. Mes turėjome žaisti kur kas agresyviau, grubiau. Negalime žaisti „bėk-mesk“.

Privertėme juos suklysti tik 11 kartų, pataikymo procentai aukšti ir pasikartosiu, nieko neatėmėme.

Aišku, negaliu sakyti ir to, kad žaidėjai nėjo mirti į aikštelę. Nėra lengva prieš juos nuimti 15 kamuolių puolime. Jų priekinė linija labai augalota, Hayesas žaidė lengvuoju kraštu, kartais naudojo Rubitą ir Lauvergne'ą kartu.

Kiek laukėte žiūrovų sugrįžimo?

Labai. Tikimės pozityvių postūmių – norime per atkrintamąsias užpildyti bent trečdalį arenos. Aistruolių mums reikia. Jie – kaip šeštas žaidėjas.

Kokia yra Augusto Marčiulionio situacija?

Viskas gerai, jis, ko gero, penktadienį, sekmadienį jau žais. Šiek tiek negalavo.

Kokia yra Ivano Buvos fizinė kondicija? Aukštaūgis po pirmų penkių minučių atrodė labai išvargęs...

Jis tik gal ryškiau, kad jo fizinė kondicija prastesnė, geras aktorius (juokiasi). Šiandien žalgiriečiai, paprasčiausiai, ant mūsų užlipo.

Ar turite pretenzijų teisėjams?

Teisėjai teisėjauja, treneriai treniruoja ir taip toliau. Jokių pretenzijų.

15 taškų į „Žalgirio“ krepšį įskraidinęs Mindaugas Girdžiūnas išskyrė pagrindinę pralaimėjimo priežastį: „Labai sunkios rungtynės. Akivaizdu, kad pralaimėjome dėl problemų gynyboje. Norint laimėti prieš „Žalgirį“ reikia kur kas geriau laikytis žaidybinio plano.

Žinojome, kad žalgiriečiai bus rimtai nusiteikę. Atrodė, kad esame pasiruošę, bet nepavyko sužaisti gynyboje.“