Kauno „Žalgirio“ (2/2) krepšininkai iškovojo antrą pergalę iš eilės Eurolygoje ir išlygino pergalių bei pralaimėjimų balansą. Geležinę gynybą pademonstravę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose įveikė prancūzų legendos Tony Parkerio valdomą Vilerbano ASVEL (2/2) komandą.

Lietuvos čempionai varžovus pranoko 70:56 (14:20, 19:8, 22:17, 15:11).

Per pirmą kėlinį ASVEL pelnė 20 taškų, bet vėliau sukrapštė vos 36. Varžovai pataikė vos 15/38 dvitaškių ir 6/23 tritaškių. Kauniečiai atitinkamai realizavo 16/29 ir 8/19 metimų iš šių distancijų.

„Žalgiris“ rungtynių pradžioje neatsakė į varžovų fiziškumą ir visą pirmą kėlinį atsiliko. Vos prasidėjus antrai dešimties minučių atkarpai kauniečiai žymiai agresyviau gynėsi ir beveik šešias minutes neleidę varžovams pelnyti taškų spurtavo net 14:0 bei išsiveržę į priekį visą likusį rungtynių laiką neprisileido svečių arčiau nei per septynis taškus.

Tam nesutrukdė ir tai, kad per pirmas penkias ketvirto kėlinio minutes kauniečiai nepelnė nė taško. Tiesa, ir ASVEL ekipai leido įmesti vos du.

Pirmieji ledus puolime pralaužę Lietuvos čempionai netrukus susigrąžino 14 taškų pranašumą ir įtvirtino pergalę. Likus žaisti dvi minutes, po E. Ulanovo tritaškio, rungtynių baigtis buvo tokia aiški, kad Š. Jasikevičius į aikštę išleido Eurolygos debiutantus – 18-metį estą Kerrą Kriisą ir 22-ejų Karolį Lukošiūną.

Netrukus K. Kriisa vienu taikliu baudos metimu pelnė pirmąjį savo tašką Eurolygoje. Jį palaikė visi sirgaliai, kurie plojo atsistoję, taip ragindami estą.

Atsarginiai žaidėjai „Žalgiriui“ pelnė net 41 tašką. Rezultatyviausias buvo Zachas LeDay, surinkęs 13 taškų (5/9 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.). Jis taip pat atkovojo 8 kamuolius, bet suklydo 5 kartus.

12 taškų pridėjo Thomasas Walkupas, kuris dar išdalino keturis rezultatyvius perdavimus ir sugriebė 6 kamuolius. Gynėjas surinko 19 naudingumo balų ir pagal šį rodiklį buvo geriausias komandoje.

Marius Grigonis su Artūru Milakniu atitinkamai pelnė 11 ir 10 taškų bei kartu pataikė 5 tritaškius.

Varžovų gretose vienintelis Tonye Jekiris pasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi – 10.

Penktojo turo rungtynes „Žalgiris“ žais kitą trečiadienį, kai vėl namie priims Sankt Peterburgo „Zenit“.

„Žalgiris“: Z. LeDay 13 (8 atk. kam., 5 kld.), Th. Walkupas 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), M. Grigonis 11, A. Milaknis 10, J. Landale’as 6, E. Ulanovas ir P. Jankūnas po 5, L. Lekavičius 4, N. Hayesas 3, K. Kriisa 1, M. Gebenas ir K. Lukošiūnas po 0.

ASVEL: T. Jekiri 10 (10 atk. kam.), E. Jacksonas, A. Diot ir Ch. Kahudi po 7.