„Žalgiris“ užstrigo „Cibonos“ gynybos gniaužtuose

Eurolygos A grupės ketvirtajame ture Kauno „Žalgiris“ išvykoje gynybinio stiliaus rungtynėse 52:64 (16:16, 15:19, 13:12, 8:17) nusileido Zagrebo „Cibonai“ ir patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Nors susitikimo pradžia vyko taškas į tašką (5:4), „Cibona“ pataikė du tritaškius iš eilės ir įgijo penkių taškų pranašumą – 10:5. Antroji ketvirčio pusė nebuvo tokia rezultatyvi kaip pirmoji. Kaip parodė pati kėlinuko pabaiga, gynybinio stiliaus žaidimas buvo parankesnis „Žalgiriui“, kuriam pavyko išlyginti rezultatą – 16:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje žalgiriečiai varžovams atitrūkti neleido. Nors iniciatyva vis dar priklausė kroatams (22:21), kauniečiai ir toliau atkakliai lipo priešininkams ant kulnų – 25:25. Tiesa, kėlinuko pabaigoje fortūna labiau šypsojosi Zagrebo krepšininkams. „Žalgiris“ turėjo progą perimti iniciatyvą (29:30), tačiau viskas viltis sužlugdė klaidos, o „Cibona“ po pirmųjų dvidešimties minučių pirmavo keturiais taškais – 35:31.

Po pertraukos mūsiškiams žaibiškai pavyko išlyginti rezultatą – 35:35. Tiesa, išsiveržti į priekį Lietuvos vicečempionams nepavyko. Tuo tarpu „Cibona“ įsibėgėjo ir po Marko Tomaso tolimo metimo susikrovė didžiausią pranašumą šiose rungtynėse – 45:38. Skirtumas buvo išaugęs ir iki devynių taškų (47:38), bet žalgiriečiai nepalūžo ir ėmė mažinti deficitą – 47:42. Prieš lemiamą susitikimo dalį stipriausia Kroatijos komanda pirmavo trimis taškais – 47:44.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Cibona“ įjungė aukščiausią pavarą ir nusprendė atitrūkti nebepavejamai – 54:46. Kroatai šią užduotį atliko sėkmingai. Skirtumas išaugo iki trylikos taškų (61:48), o žalgiriečiai bejėgiškai bandė atkurti intrigą. Lietuviams pakeisti situacijos taip ir nebepavyko ir finalinė rungtynių sirena užfiksavo užtikrintą Zagrebo ekipos pergalę – 64:52.

„Cibona“: M. Tomasas 14, V. Vukusičius 11, L. Andričius ir M. Rožičius po 10.

„Žalgiris“: M. Begičius 14, T. Watsonas (12 atk. kam., 4 blk.) ir M. Pocius (5 klaidos) po 9, M. Brownas 7 (5 klaidos), D. Šalenga 6 (6 atk. kam.), M. Kalnietis 5 (6 rez. perd.), A. Juškevičius 2.

Kroatai iki šių rungtynių pergalės skonio dar nebuvo patyrę: jie 40:85 neprilygo „Montepaschiui“, 59:81 nusileido „Regal Barcelonai“ ir 62:67 suklupo prieš „Fenerbahce Ulker“ ekipą.

Tuo tarpu žalgiriečiai jau turėjo iškovoję vieną pergalę: mūsiškiai 71:52 pranoko „Asvelį“, bet 64:84 pralaimėjo „Montepaschiui“ ir 70:77 neatsilaikė prieš „Regal Barceloną“.