0

Trenerių kaita Kauno „Žalgirio“ ekipai nepadėjo iškovoti pirmosios pergalės šio sezono Eurolygos turnyre. Antrojo B turo rungtynėse Vitoldo Masalskio auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 85:78 (19:22, 20:8, 13:19, 15:18, 11:18) nusileido Malagos „Unicaja“ ekipai.

V. Masalskis: taip žaisdami laimėti negalėjome

Geriau susitikimą pradėję kauniečiai įpusėjus kėliniui surengė spurtą 6:0 ir po T.Lawsono keturių taškų iš eilės šiek tiek atitrūko - 14:9. Po aikštės šeimininkų minutės pertraukėlės „Unicaja“ atsakė šešiais taškais be atsako ir Malagos komanda susigrąžino pranašumą - 15:14. Per likusį laiką aikštės šeimininkai persvarą, kurią paskutinę sekundę dar labiau padidino Kristapas Valteris - 22:19.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo šešių minučių atkarpa 14:2 ir po Tado Klimavičiaus tolimo metimo padidino pranašumą iki devynių taškų - 33:24. Negana to, po Sonny Weemso dvitaškio likus žaisti dvi minutes kauniečių pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis - 39:28. Nors per likusį laiką Malagos ekipa spėjo pelnyti du taškus, įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ buvo priekyje - 39:30.

Košmariškai kauniečiams susiklostė trečiojo kėlinio pradžia. „Unicaja“ klubas trijų minučių atkarpą 10:0 ir po Lukos Zoričiaus dvitaškio vėl išsiveržė į priekį - 40:39. Po S.Weemso ir Manto Kalniečio dvitaškių žalgiriečiai atsitiesė (47:44), o prieš lemiamą ketvirtį turėjo trijų taškų pranašumą - 52:49.

Paskutiniame ketvirtyje ir vėl aikštėje dominavo „Žalgirio“ krepšininkai. Likus žaisti keturias minutes S.Weemsas baudų metimais padidino kauniečių pranašumą iki septynių taškų (61:54), tačiau Joelis Freelandas ir Berni Rodriguezas prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei atstatė pusiausvyrą - 63:63. Marko Popovičius tritaškiu vėl sugrąžino pranašumą kauniečiams (66:63), tačiau B.Rodriguezas atstatė pusiausvyrą - 67:67. Per likusį laiką nei vienai komandai pelnyti taškų nepavyko ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Per papildomas penkias minutes karaliavo K.Valteris ir J.Freelandas. Po dviejų iš eilės latvio tritaškių bei penkių brito taškų iš eilės Malagos klubas įgijo aštuonių taškų persvarą (81:73), kurią kauniečiai per likusį laiką sumažino tik minimaliai.

„Unicaja“: J.Freelandas 24 (12 atk. kam.), K.Valteris 20 (7 rez. perd.), T.Dardenas 10, G.Fitchas ir B.Rodriguezas - po 9.

„Žalgiris“: S.Weemsas 21 (8 atk. kam.), M.Popovičius 18 (baudos 8/8), M.Kalnietis 11, T.Klimavičius 8, T.Lawsonas 7 (9 atk. kam.), R.Javtokas 5 (9 atk. klam.), M.Kuzminskas 4, M.Rakovičius ir T.Delininkaitis - po 2.