0
TV3

Pergalingai Eurolygos reguliarųjį sezoną baigė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, namuose 71:53 (20:15, 15:15, 23:7, 13:14) užtikrintai nugalėję Stambulo „Anadolu Efes“ komandą (5/5).

Su 8 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais žalgiriečiai užėmė pirmąją vietą C grupėje. „Top 16“ etape kauniečiai susitiks su Madrido „Real“, Malagos „Unicaja“, Maskvos CSKA, Atėnų „Panathinaikos“, „Anadolu Efes“, Berlyno „Alba“ bei Bambergo „Brose Baskets“.

Nors žalgiriečių priekinė linija išretėjusi trimis aukštaūgiais, būtent aukščiausieji komandos nariai (P.Jankūnas ir J.Foote‘as) pradžioje rinko visus taškus. Be to, gera gynyba leido pirmauti prieš turkus 10:4. Svečiai buvo priartėję iki minimumo (14:13), bet gynyboje skyles užkamšęs ir baudos aikštelėje puolime varžovus baudęs „Žalgiris“ vėl atitrūko 20:13.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Anadolu Efes“ klydo beveik taip pat dažnai kaip pelnė taškus, o M.Popovičius tritaškiu padidino pranašumą iki dviženklio – 29:19. Kurį laiką gerai veikusi Kauno komandos gynyba kiek pakriko ir „Anadolu Efes“ ėmė artintis – 34:28. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 35:30.

Po pertraukos žalgiriečiai atrodė gyvybingesni ir tai atsispindėjo švieslentėje – 39:30. Stambulo klubas niekaip neišsprendė P.Jankūno problemos. Puolėjas pelnė 6 taškus iš eilės ir šeimininkai vėl džiaugėsi dviženkliu pranašumu 46:33. Du K.Lavrinovičiaus bei P.Jankūno metimai ir „Anadolu Efes“ – nokdaune (51:35). „Žalgiris“ pratęsė sėkmingą žaidimo atkarpą ir prieš lemiamą mačo dalį pirmavo solidžiu skirtumu – 58:37.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Žalgirio“ ekipa užtikrintai pirmavo 66:45 ir savo žaidimu įrodė, kad šiandien „Anadolu Efes“ neturėjo jokių šansų.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (8/9 dvit.), M.Popovičius ir M.Delašas (7 atk. kam.) po 10, K.Lavrinovičius 7, M.Kuzminskas ir T.Dardenas 6, J.Foote‘as 5 (6 atk. kam.), R.Kaukėnas 4, I.Jaaberas ir A.Juškevičius 2, V.Lipkevičius 1.