Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pagaliau iškovojo pirmą pergalę šių metų Eurolygoje – mūsiškiai itin svarbiose B grupės aštuntojo turo rungtynėse savo aikštėje 79:68 (23:17, 14:18, 26:19, 16:14) parklupdė Sopoto „Asseco Prokom“ klubą ir išsaugojo neblogus šansus patekti į „TOP 16“ etapą.

Susitikimą pakiliau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie po kelių sėkmingų Pauliaus Jankūno ir Loreno Woodso atakų išsiveržė į priekį 14:7. Vis dėlto laiku paprašyta Tomo Pačėso minutės pertraukėlė padėjo atsigauti „Asseco Prokom“ klubui - lenkams pradėję kristi tritaškiai aptirpdė žalgiriečių pranašumą iki 23:17.

Antrasis ketvirtis mūsiškiams prasidėjo tragiškai - pirmas penkias minutes nė vienas lietuvių metimas nepasiekė tikslo, o atvykėliai iš Sopoto ne tik pavijo kauniečius, bet ir pradėjo diktuoti savo madas 26:23. „Žalgirio“ žaidėjams niekaip nesisekė sustabdyti varžovų aukštaūgio Patricko Burke'o, kuris vien per pirmą rungtynių pusę surinko 12 taškų ir sugriebė net 8 atšokusius kamuolius. Tiesa, įsismaginę Dainius Šalenga ir Mantas Kalnietis vėl grąžino persvarą žaliai baltiems - 37:35.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje per daug nesikeitė: žalgiriečiai, sukandę dantis, mėgino kuo greičiau įgyti didesnę persvarą, o lenkai niekur neskubėjo ir nesutiko paleisti varžovų per didesnį nei 5 taškų atstumą. Vis dėlto po Dainiaus Šalengos ir Jono Mačiulio tritaškių bombų mūsiškiai kiek atitolo - 52:46. Negana to, po fantastiško Artūro Milaknio tritaškio paskutinę kėlinio sekundę mūsiškiai įgijo jau 9 taškų pranašumą - 63:54.

Paskutiniame ketvirtyje savo sąlygas ir toliau diktavo aistringai sirgalių palaikomi „Žalgirio“ vyrai, kurie po Pauliaus Jankūno ir Jono Mačiulio tolimų šūvių susikrovė rekordinę persvarą - 79:60. Deja, per likusį laiką taškus pelnė jau tik svečiai - finalinė rungtynių sirena paskelbė svarbią kauniečių pergalę rezultatu 79:68.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 23 taškai, D.Šalenga 20 taškų, J.Mačiulis 11 taškų, M.Kalnietis 10 taškų (5 rez. perd.), L.Woodsas 7 taškai (14 atk. kam., 7 bokai), A.Milaknis ir Ž.Janavičius po 3 taškus, E.Žukauskas 2 taškai.

„Asseco Prokom“: P.Burke 18 taškų (20 atk. kam.), D.Ewingas 16 taškų (dvitaškiai 4/13), D.Loganas 14 taškų (dvitaškiai 4/15), R.Burrellas 6 taškai, A.Nesovičius 4 taškai, P.Zamojskis ir K.Archibongas po 3 taškus, A.Hryčaniukas ir F.Dylewiczius po 2 taškus.

B grupės turnyrinė lentelė po 8 turų:

Dabar žalgiriečiams kito turo mače namuose reikia bent 15 taškų pranašumu įveikti Nansi SLUC ekipą, kad jų tarpusavio įmestų/praleistų taškų santykis būtų geriausias, ir tikėtis, kad nei prancūzai, nei lenkai nebelaimės nė vienų iš jiems likusių mačų.

Priminsime, kad prieš tai „Žalgiris“ pralaimėjo visas septynias savo dvikovas: 51:78 ir 69:80 nusileido Atėnų „Panathinaikos“, 67:93 ir 93:100 neatsilaikė prieš Sienos „Montepaschi“, 60:65 palūžo prieš Sopoto „Asseco Prokom“, 64:69 suklupo prieš Nansi SLUC ir 60:75 kapituliavo prieš „Regal Barcelona“.