Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai išbarstė 20 taškų persvarą, tačiau išsaugojo pergalę savo rankose. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai paskutinėmis susitikimo akimirkomis 83:81 (23:12, 24:16, 14:23, 22:30) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri prabėgus 3 minutėms pirmavo 4:0. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė T. Watsono baudos metimas – 1:4. Netrukus kauniečius tolimais metimais nubaudė I. Miloševičius ir D. Zavackas, o sunerimęs D. Maskoliūnas paprašė minutės pertraukėlės, nes jo auklėtinių deficitas siekė jau 9 taškus – 1:10. Po jos svečiai ir toliau rungtyniavo blankiai. Likus žaisti 2 minutes I. Miloševičiaus dvitaškis šeimininkams pirmą kartą suteikė dviženklį pranašumą – 16:6. „Žalgiris“ padėtis nepagerėjo ir pasibaigus pirmajam ketvirčiui – 12:23.

Antrajame kėlinuke iniciatyva ir pranašumas toliau buvo LKL čempionų pusėje. Keturioliktąją mačo minutę „Lietuvos rytas“ pirmavo jau 14 taškų skirtumu – 33:19. Netrukus „Žalgiriui“ pavyko pavyko laimėti atkarpą 5:0 bei sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus – 24:33. Čia pat sostinės klubas atsakė lygiai tuo pačiu – 38:24. Iki kėlinio pabaigos svečių padėtis nė kiek nepagerėjo. Priešingai, šeimininkai iki ilgosios pertraukos padidino savo persvarą iki 19 taškų atžymos – 47:28.

Vos prasidėjus antrajai rungtynių pusei „Lietuvos rytas“ susikrovė jau 20 taškų pranašumą – 50:30. Po netikėtos R. Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės žalgiriečiai spurtavo 11:0 bei R. Kurtinatį privertė šaukti dar vieną pasitarimą – 41:50. 4 minučių šeimininkų tylą nutraukė K. Bajramovičiaus taiklūs baudos metimai – 52:41. Trečiasis kėlinukas pasibaigė šalies čempionams tebeturint dviženklę persvarą – 61:51.

Lemiamą rungtynių atkarpą fantastišku tritaškiu pradėjo M. Gecevičius (64:51), tačiau žalgiriečiai nesutriko. Laimėję 5 minučių atkarpą įspūdingu rezultatu 11:0 jie beveik visiškai ištirpdė varžovų persvarą – 62:64. Sužaidus 4 minutes M. Browno tritaškis atstatė pusiausvyrą – 65:65. Netrukus T. Klimavičius pirmą kartą „Žalgirį“ išvedė į priekį – 67:65. „Lietuvos rytui“ atsakius 5 taškais iš eilės D. Maskoliūnas paprašė minutės pertraukėlės – 70:67. Prasidėjus paskutinei minutei sostinės komanda pirmavo 5 taškais – 75:70.

M. Browno tolimas metimas atgaivino „Žalgirio“ viltis (73:75), kuris čia pat sužlugdė fantastiškas M. Gecevičiaus tritaškis nuo lentos aidint atakos pabaigą skelbiančiai sirenai – 78:73. Po A. Jomanto tikslios baudos skirtumas dar labiau išaugo (79:73), bet čia pat sekė M.vBrowno dar vienas tolimas metimas – 76:79. Į dar dvi A. Jomanto baudas tritaškiu atsakė D.Šalenga – 79:81. Dar kartą pražanga sustabdytas A. Jomantas tiksliai realizavo vieną metimą (82:79) ir „Žalgiriui“ išsigelbėti paliko 15 sekundžių. M. Brownas buvo tikslus nuo baudų metimo linijos – 81:82. D. Zavackas nuo baudų metimo linijos tikslus buvo vieną sykį – 83:81. Kauniečiai lemiamam antpuoliui turėjo 6 sekundes, tačiau pratęsimą galėjęs išplėšti D. Šalengos dvitaškis skriejo pro šalį.

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 28 (5/7 trit.), A. Jomantas 18 (6 atk. kam.), I. Miloševičius 12 (5 kl.), K. Bajramovičius 7, M. Bjelica (6 atk. am.), D. Zavackas (6 atk. kam.), S. Buterlevičius ir A. Baynesas po 4, S. Babrauskas 2.

„Žalgiris“: T. Klimavičius 23 (8 atk. kam.), M. Brownas 21, D. Šalenga 11, M. Delašas 8, M. Pocius 7, T. Watsonas 6 (7 atk. kam.), M. Kalnietis 5 (7 rez. perd.).