„Žalgiris“ LKL pusfinalyje be vargo sutriuškino „Neptūno“ krepšininkus

Komentarai, statistika

Pergale Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio seriją pradėjo Kauno „Žalgiris“, kuris namuose 99:83 (28:19, 20:21, 27:21, 24:22) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus.

Serija vyks iki dviejų pergalių. Antrasis pusfinalis prasidės rytoj Vilniuje, kur susikaus „Lietuvos ryto“ ir „Prienų“ klubai. Tiek „Žalgiris“, tiek „Neptūnas“ ketvirtfinalio seriją laimėjo rezultatu 2:0.

„Prieš šiuos vaikinus pralaimėjome prieš tris savaites. Todėl šiandien stengėmės žaisti kitaip ir mokytis iš savo klaidų. Esu patenkintas, kad iškovojome pergalę, bet ne dėl kai kurių rungtynių epizodų, kuomet nepavyko užtikrinti persvaros. Buvo daugiau eksperimentų ir žaidė krepšininkai, iš kurių tikimasi pagalbos ateityje. Dabar vykstame į Klaipėdą ir tikimės kitokios rungtynių eigos nei prieš tris savaites“, - pastebėjimais dalinosi „Žalgirio“ strategas Joanas Plaza.

„Visada smagu žaisti prieš tokią komandą kaip „Žalgiris“. Neapsidžiaugėme, kai sužinojome, kad būtent jie bus mūsų priešininkai pusfinalyje. Komanda aukojosi, pritrūko meistriškumo ir šalto proto. Akcentavomės puolime ir neblogai jame sužaidėme, nes pelnėme 80 taškų. Galima pagalvoti ir apie gerą žaidimą. Tikiuosi, šeštadienį čia sugrįšime, o po to matysime, kaip viskas klostysis toliau. Savo aikštelėje sieksime tik pergalės“, - po rungtynių sakė „Neptūno“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis.

Rungtynių eiga:

Mačą žalgiriečiai pradėjo aktyvia gynyba, kuris privertė svečius klysti. Šias klaidas išnaudojo iš toli pataikęs Marko Popovičius bei baudas sumetę Darjušas Lavrinovičius ir Vytenis Lipkevičius – 6:0. „Neptūno“ puolimą įjungė 5 taškus pelnęs Martynas Mažeika ir dėjimą su pražanga atlikęs Deividas Gailius – 8:6. „Žalgiris“ varžovams ilgai pirmauti neleido: po krepšiu nesulaikomai žaidė 8 taškus pelnęs D.Lavrinovičius, lengvus metimus pridėjo ir M.Popovičius, Donnie McGrathas ir Mindaugas Kuzminskas. Po spurto 14:2 šeimininkai pirmavo 20:10. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą kiek atleido vadžias gynyboje, bet puolime ir toliau dominavo po krepšiu. Po Kšištofo Lavrinovičiaus 6 taškų ir Roberto Javtoko dvitaškio pirmauta 28:19.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui puikų pasirodymą pratęsė K.Lavrinovičius, pelnęs dar 5 taškus – 33:19. Po to „Neptūnas“ sugebėjo sukrapštyti 6 taškus be atsako, bet „Žalgirio“ tyla ilgai netruko. Rimantas Kaukėnas smeigė tritaškį, Adas Juškevičius prasiveržė link krepšio, dar po 2 taškus pridėjo K.Lavrinovičius ir V.Lipkevičius, o mūsiškiai pirmavo 42:27. Po perimto ir akimirksniu prarasto kamuolio užsidirbta kauniečių nesportinė pražanga suteikė „Neptūnui“ papildomą impulsą, kurį kartu 11 bendrų taškų pavertė Rashaunas Broadusas ir Vytautas Šarakauskas. „Žalgirio“ gretose paskutinieji antrajame kėlinyje pasižymėjo A.Juškevičius ir atitinkamai 15-ą ir 12-ą taškus pelnę Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai – 48:40.

Nepaisant Oliverio Lafayette‘o taiklaus tritaškio, klaipėdiečiai buvo sugebėję priartėti iki 46:51. Į tai dar viena puikia atkarpa atsakė O.Lafayette‘as, kuris pelnė 5 taškus ir atliko du rezultatyvius perdavimus D.Lavrinovičiui – 61:49. Iš jo estafetę perėmė M.Popovičius, atlikęs perdavimą R.Javtoko dėjimui ir dukart taikliai šovęs iš toli. Ne gana to, perėmęs kamuolį Popas jį tiksliai sviedė per visą aikštę, kur ataką dvitaškiu su pražanga užbaigė M.Kuzminskas – 72:52. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ vėl kiek sumažino skirtumą, bet po R.Javtoko perdavimo A.Juškevičius prigesino svečių spurtą – 75:61.

Pirmąsias 5 minutes ketvirtajame kėlinyje išsilaikė 14 taškų pranašumas, kai dvitaškį pelnė K.Lavrinovičius bei baudas sumetė A.Juškevičius, R.Kaukėnas ir K.Lavrinovičius – 83:69. Per likusį rungtynių laiką R.Kaukėnas ir R.Javtokas surinko po 4 taškus, V.Lipkevičius ir K.Lavrinovičius pridėjo po 3, o M.Kuzminskas baudomis likus minutei pelnė 99-ąjį tašką. Deja, šimtojo taško žalgiriečiams įridenti nepavyko, bet tai nesugadino puikias rungtynes sužaidusių ir 24 rezultatyvius perdavimus atlikusių žalgiriečių nuotaikos – 99:83.

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius 22 (6/7 dvit., 1/2 trit., 7/7 baud., 7 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 17, Marko Popovičius 11 (7 rez. perd.), Adas Juškevičius ir Rimantas Kaukėnas po 9, Oliveris Lafayette‘as 8.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (4/7 dvit., 3/6 trit., 4/5 baud.), Vytautas Šarakauskas 15, Arnas Butkevičius 13, Martynas Mažeika (5 praž.) ir Rashaunas Broadusas po 10.