„Žalgiris“ laimėjo ir išsaugojo viltis

Kauno „Žalgiris“ sausakimšoje sporto halėje 68:61 (24:10, 15:13, 15:17, 14:21) palaužė Zagrebo „Ciboną“, iškovojo antrąją pergalę A grupėje ir išsaugojo šansus patekti į Eurolygos TOP–16 etapą.

Audringai nuo pat pirmųjų minučių savo žiūrovų palaikomi kauniečiai rungtynes pradėjo įspūdinga atkarpa 13:0. Tado Klimavičiaus, Traviso Watsono ir Manto Kalniečio tikslūs metimai varė į neviltį varžovus, kurie pirmuosius taškus pelnė sužaidus daugiau nei tris minutes, kai dvitaškį su pražanga pataikė Lukša Andričius – 13:3.

Nors varžovai buvo sumažinę deficitą iki vienženklio (13:4), po Dainiaus Šalengos ir Marcuso Browno baudų metimų žalgiriečiai vėl nutolo – 17:4. Likus dviem minutės iki kėlinio pabaigos aikštelėje pasirodęs Šarūnas Vasiliauskas tiksliai realizavo abi baudas, kauniečiai padidino persvarą iki šešiolikos taškų (24:8), o per likusį laiką svečiai sugebėjo tik nežymiai priartėti – 24:10.

Antrąjį ketvirtį tolimu metimu pradėjo T. Klimavičius (27:10), tačiau svečiams pradėjus taikyti aikštės gynybą „Žalgirio“ puolimas sustojo. Pasinaudoję situacija Kroatijos čempionai kiek priartėjo (29:16), tačiau M. Browno tolimas metimas vėl padėjo aikštės šeimininkams susigrąžino šešiolikos taškų persvarą (32:16), o penki D. Šalengos taškai iš eilės leido dar labiau nutolti – 37:18.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti keturias minutes D. Šalenga dar vienu tiksliu prasiveržimu leido žalgiriečiams pirmą kartą įgyti dvidešimties taškų pranašumą – 39:19.Per likusias laiką komandos dažniausiai keitėsi netiksliomis atakomis, todėl iki didžiosios pertraukos skirtumas beveik nepakito – 39:23.

Antrosios dvikovos pusės pradžia aikštės šeimininkams susiklostė ne itin sėkmingai. Iš toli pataikė Bojanas Bogdanovičius ir Verdanas Prničius, baudos metimą pridėjo Marina Rožičius, „Cibona“ laimėjo atkarpą 9:2 ir kauniečių pranašumas sužaidus tris minutes aptirpo – 41:32. „Žalgirį“ iš miego pažadino Mirzos Begičiaus dėjimas, o po M. Browno tritaškio svečių komandos vyr. treneris Velimiras Perasovičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes kauniečiai atsitiesė – 46:32.

Sėkmingą „Žalgirio“ atkarpą dvitaškiu su pražanga pratęsė T. Klimavičius, kuris sugrąžino kauniečiams septyniolikos taškų persvarą – 49:32. Dviejų tolimų metimų dėka svečiai vėl sugebėjo kiek priartėti (51:40), tačiau technine pražanga buvo nubaustas L. Andričius, kauniečiai realizavo tris baudų metimus ir po trijų kėlinių vėl susigrąžino reikiamą persvarą – 54:40.

Įspūdingu T. Watsono bloku prasidėjusiame ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes tolimus metimus pataikė M. Brownas ir M. Kalnietis, o „Žalgiris“ dar kartą padidino pranašumą – 62:44. Įpusėjus kėliniui traumą patyrė Kauno komandos puolėjas T. Watsonas. Krepšininkas skausmo perkreiptu veidu parkrito ant parketo ir aikštelę paliko tik padedamas komandos draugų.

Puolėjo netektis išmušė aikštės šeimininkus iš vėžių, o tuo pasinaudoję svečiai likus žaisti tris minutes sumažino deficitą iki dvylikos taškų – 64:52. Likus žaisti dvi minutes Siimas-Sanderis Vene padidino kauniečių persvarą iki trylikos (68:55), tačiau Marko Tomas tritaškiu vėl priartino varžovus – 68:58. Pabaigoje svečiai dar labiau priartėjo, bet „Žalgiris“ išlaikė pranašumą ir iškovojo svarbią pergalę – 68:61.

„Žalgiris“: M. Brownas 20 (4/9 tritaškiai), T. Klimavičius 12 (8 atk. kam.), D. Šalenga 11 (7 atk. kam.), T. Watsonas 10 (8 atk. kam.), M. Begičius 6, M. Kalnietis 5, Š. Vasiliauskas ir S. Vene po 2, Ž. Janavičius ir M. Pocius taškų nepelnė.

„Cibona“: M. Tomasas 18, V. Princas ir M. Rožičius po 11, D. Bagaričius bei L. Andričius po 5.

Šios rungtynės buvo naujojo žalgiriečių stratego Ramūno Butauto krikštas Eurolygoje.

Priminsime, kad pirmojo rato mačą Zagrebe rezultatu 64:52 laimėjo kroatai.

Paskutiniame ture „Cibona“ namie priims Vilerbano „Asvelį“, o „Žalgiris“ išvykoje mes iššūkį Stambulo „Fenerbahce Ulker“ klubui.