„Žalgiris“ antradienį Klaipėdoje sužaidė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro pusfinalio rungtynes su Šiaulių „Šiauliais“ ir sutriuškino varžovus rezultatu 102:71, pranešė "krepsinis.net".
Mačas sėkmingiau prasidėjo šiauliečiams, kurie sužaidus minutę, pirmavo keturiais taškais (4:0), netrukus T. Beardas tolimu metimu sumažino varžovų pranašumą iki minimumo (5:6, 7 min.), o M. Machado rezultatą išlygino (8:8, 6min.). Vėliau žalgiriečiai išlaikė persvarą savo naudai, tačiau “Šiauliai” nuolat kvėpavo Kauno ekipos krepšininkams į nugarą. “Žalgiriui” nutolti trukdė klaidos ir netaiklūs metimai (21:20, 2min.). Atkakli kova vyko iki pat ketvirčio pabaigos, po dešimties minučių – 29:26 “Žalgiris“ priekyje.
Antroje dvikovos dalyje T. Beardas padidino kauniečių pranašumą (31:26), o sužaidus dvi minutes, „Žalgiris“ pirmavo keturiais taškais (33:29). Aktyviai abiejose aikštės pusėse žaisdami šiauliečiai neleido įsibėgėti Kauno ekipai, vis dėlto žalgiriečiai pamažu didino atotrūkį, įpusėjus kėlinukui jie pirmavo dviženkle persvara (43:33). Iki didžiosios pertraukos “Žalgiris” perėmė iniciatyvą į savo rankas ir rungtyniavo užtikrintai, o “Šiauliams” buvo vis sunkiau rasti kelių link priešininkų krepšio (58:38).
Trečiajame ketvirtyje rungtynės toliau klostėsi pagal žalgiriečių scenarijų. Kauno krepšininkai nemažino tempo ir dominavo aikštėje (63:40, 8min). „Šiauliai“ dar bandė pakeisti dvikovos eigą ir suaktyvino puolimą (67:48, 5min.), tačiau visas jų pastangas per likusį laiką niekais pavertė solidus varžovų žaidimas (76:50, 3min.). Po trisdešimties minučių žalgiriečiai triuškino „Šiaulius“ – 86:54.
Paskutinis kėlinukas buvo tik formalumas. „Žalgiris“ neatsipalaidavo ir užtikrintai baigė pradėtą darbą jau antra sudėtimi. Sužaidus tris minutes šiame ketvirtyje, Kauno klubas pirmavo 32 taškais, įpusėjus kėlinukui – 30-čia (90:60), o finalinė mačo sirena paskelbė triuškinančią „Žalgirio“ pergalę rezultatu 102:71.
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai finale susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri pusfinalyje įveikė Kėdainių „Nevėžį (107:71). 22 taškus nugalėtojams pelnė Mindaugas Lukauskis, 20 - Janis Blūmas, po 13 - Andrius Šležas bei Tomas Delininkaitis. Kėdainiečių gretose sėkmingiausiai žaidė Gytis Sirutavičius (13 tšk.), Tomas Rinkevičius (12 tšk.) bei Andrius Aleksandrovas (10 taškų).