„Žalgiris“ Eurolygoje startavo užtikrintai

Kauno sporto halėje savo odisėją šių metų Eurolygoje  „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo pergalingai – jie pirmajame A grupės mače be vargo 71:52 (20:15, 20:12, 13:12, 18:13) įveikė Vilerbano „Asvelį“.

Kova taškas į tašką aikštelėje užvirė nuo pat susitikimo pradžios. Nors pirmieji taškus nuo baudų metimo linijos pelnė svečiai, Marcusas Brownas ir Mantas Kalnietis tiksliais metimais išvedė į priekį Kauno klubą – 4:2.

Įpusėjus ketvirčiui antrąjį savo tolimą metimą pataikė ASVEL klubo įžaidėjas Bobby Dixonas (8:10), tačiau tuo pačiu atsakęs Martynas Pocius sugrąžino „Žalgiriui“ minimalią persvarą – 11:10. Po M.Browno ir M.Pociaus metimų kauniečiai įgijo penkių taškų pranašumą (16:11), kurią išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos – 20:15.

Antrąjį ketvirtį kauniečiai vėl pradėjo šiek tiek sėkmingiau iš sužaidus tris minutes po Tado Klimavičiaus tolimo metimo įgijo aštuonių taškų pranašumą – 27:19. Negana to, Dainius Šalenga ir Mantas Kalnietis likus žaisti keturias minutes iki didžiosios pertraukos pirmą kartą leido aikštės šeimininkams padidinti savo persvarą iki dviženklės – 30:19.

Nors ketvirčio pabaigoje svečiams iš Prancūzijos buvo pavykę šiek tiek priartėti (34:27), įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ jau pirmavo 40:27.

Antrąją susitikimo pusę „Žalgiris“ pradėjo tolimu M. Kalniečio metimu bei D. Šalengos dėjimu ir aikštės šeimininkų pranašumas sužaidus tris minutes gerokai išaugo – 45:27. Visgi svečiai netrukus atsakė trimis tiksliomis atakomis iš eilės (45:33) ir privertė Gintarą Krapiką prašyti minutės pertraukėlės.

Po pasitarimo žalgiriečiai vėl susigrąžino iniciatyvą ir netrukus susigrąžino aštuoniolikos taškų pranašumą – 53:35. Per likusį laiką svečiams pavyko nežymiai sumažinti deficitą ir po trijų ketvirčių „Žalgiris“ turėjo solidžią persvarą – 53:39.

Situacija aikštelėje nepasikeitė ir ketvirtajame kėlinyje. Po M. Browno ir M. Kalniečio dvitaškių bei Mirzos Begičiaus baudų metimų sužaidus tris minutes „Žalgirio“ persvara vėl tapo užtikrinta – 60:41.

Likus žaisti keturias minutes M. Brownas tolimu metimu kauniečių pranašumą pirmą kartą padidino iki dvidešimties taškų – 63:43. Prancūzai ėmė mažinti atsilikimą (50:65), tačiau žaidimas po dviejų M. Kalniečio tritaškių iš eilės vėl stojo į savo vėžias – 71:50. Žalgiriečiai Eurolygoje startavo pergale – 71:52.

M. Lukauskis pralaimėjusiems per 31 minutę pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių, 0/5 tritaškių), atkovojo 1 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

„Žalgiris“: M. Kalnietis 17 (3/11 tritaškių, 5 kl.), M. Brownas ir M. Pocius po 16, T. Watsonas 8 (14 atk. kam.), T. Klimavičius 7, M. Begičius (6 atk. kam.) ir D. Šalenga po 3, P. Čukinas 1.

„Asvel“: C. Borchardtas 20 (7 atk. kam.), B. Dixonas 10 (9 atk. kam.), E. Campbellas ir K. Kanguras po 7.

* * *

Nepaisant nesėkmingo praėjusio sezono, kai per dešimt mačų laimėjo tik du kartus ir nepateko į kitą etapą, žalgiriečiai šiemet yra pasiryžę nebekartoti praeities klaidų ir iškovoti kelialapį į Top 16.

Legendinis Lietuvos klubas pagaliau išbrido iš finansinės krizės ir skolų, todėl šiemet Eurolygoje žada džiuginti savo gerbėjus pergalėmis – tuo labiau, kad tai paskutiniai metai, kai „Žalgiris“ žais 1939 m. statytoje Kauno sporto halėje.

Tarpsezonį ekipą paliko du jos senbuviai ir simboliai – Jonas Mačiulis ir Paulius Jankūnas, tačiau į jų vietą atėjo rezultatyviausias visų laikų Eurolygos žaidėjas Marcusas Brownas, kovingasis puolėjas Travisas Watsonas, 220 cm ūgio slovėnas Mirza Begičius, už Atlanto patirties sėmęsis Martynas Pocius ir iš klajonių po užsienį grįžęs Povilas Čukinas.

Turėdamas šiuos naujokus „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas trina rankomis ir yra pasirengęs mesti iššūkį bet kuriam varžovui bei tiki, kad jo komanda įvykdys minimalią keliamą užduotį – prasibrauti į Top 16.

Priminsime, kad be lietuvių ir prancūzų, A grupėje, dar varžysis „Regal Barcelona“ (Ispanija), Sienos „Montepaschi“ (Italija), Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija) ir Zagrebo „Cibona“ (Kroatija).