Kauno „Žalgirio“ komanda išgyvena labai rimtą krizę Eurolygoje. Dviejų lietuvių trenerių – Šarūno Jasikevičiaus ir Rimo Kurtinaičio – akistatoje žalgiriečiai patyrė devintąjį pralaimėjimą iš eilės.

„Žalgiris“ išvykoje 74:83 (16:21, 17:17, 16:19, 25:26) krito prieš Maskvos srities „Chimki“.

Visą rungtynių laiką intriga buvo gyva, tačiau Lietuvos čempionų viltis visiškai sugniuždė netikėtas R. Kurtinaičio komandos lyderis Stefanas Jovičius. Serbijos krepšininkas sužaidė geriausias karjeros rungtynes, pataikė visus mestus tritaškius ir viso surinko 25 taškus.

Iki dvikovos su „Žalgirius“ S. Jovičius niekada karjeroje nebuvo surinkęs net dvidešimties taškų.

Ryškiausia „Chimki“ žvaigždė Aleksėjus Švedas žaidė banguotai, tačiau vis tiek surinko 25 taškus. Jis kartu su jau minėtu S. Jovičiumi surinko 50 taškų ir akivaizdžiai dviese nukalė pamaskvės klubo pergalę.

Žalgiriečiai rungtynes paleido įpusėjus lemiam ketvirčiui, kuomet Rusijos klubas pabėgo dešimties (73:63), o vėliau ir dvylikos (75:63) taškų skirtumu.

Bendrai tik du „Žalgirio“ krepšininkai šįvakar surinko dviženklį taškų skaičių. Jockas Landale‘as ilgai dominavo po varžovų krepšiu, sužaidė geriausią sezono dvikovą ir surinko 24 taškų bei pridėjo 5 atkovotus kamuolius.

Thomasas Walkupas rungtynių pabaigoje pasiekė 10 taškų ribą, bet tuo metu nugalėtojas jau buvo aiškus. Amerikietis pridėjo šešis rezultatyvius perdavimus.

R. Kurtinaičio komanda nebuvo geresnė daugumoje statistinių rodiklių, tačiau vis tiek sugebėjo laimėti.

Šeimininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 33:25, bet atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (18:19) ir dažniau klydo (18:11).

Modernioje Eurolygoje „Žalgiris“ dar niekada nėra įveikęs „Chimki“.

Tai jau devintasis žalgiriečių pralaimėjimas iš eilės. Šarūno Jasikevičiaus kariauna lieka Eurolygos dugne, paskutinėje vietoje.

„Chimki“: Stefanas Jovičius 25, Aleksejus Švedas 25, Jeremy Evansas 10.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as 24, Thomasas Walkupas 10, K.C.Riversas 9, Zachas LeDay'us 8, Lukas Lekavičius 7.

Kitas rungtynes žalgiriečiai žais jau po gražiausių metų švenčių, kuomet Vokietijoje kausis su Miuncheno klubu,

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (80:69)

Nigelo Hayeso tritaškis grąžina intrigą (68:59).

S. Jovičius tęsia nuostabų savo pasirodymą (60:49).

Trečias kėlinys: (57:49)

Rezultatas tampa lygus (49:49), bet tuomet S. Jovičius pataiko dvitaškį, žalgiriečiai klysta, o A. Švedas baudžia juos tritaškiu (54:49).

L. Lekavičius pataiko sudėtingą dvitaškį, bet S. Jovičius atsako tritaškiu, tampa rezultatyviausių Rusijos klubo žaidėju ir suteikia jam 5 taškų pranašumą (49:44).

Trečiojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai pirmą kartą pelno taškus greitajame puolime, tai padaro Th. Walkupas, kuris sumažina komandos atsilikimą iki vieno metimo (42:39).

Antras kėlinys: (38:33)

Per antrą kėlinį A. Švedas dėl neblogos žalgiriečių gynybos nepelno nė taško, o Lietuvos čempionai vis dar yra arti šeimininkų (38:33).

J. Landale'as žaidžia vienas geriausių savo rungtynių, jis net nepasibaigus antrajam kėliniui turi 14 taškų (36:29).

S. Jovičius pataiko iš toli ir suteikia R. Kurtinaičio komandai devynių taškų pranašumą (30:21).

Lukas Lekavičius pataiko retą tritaškį, bet šeimininkai atsako keturiais taškais (25:19).

Pirmas kėlinys: (21:16)

Žalgiriečiai prastai užbaigia kėlinį ir šeimininkai skaičiuoja penkių taškų pranašumą (21:16).

Jockas Landale'as lygina rezultatą, šeimininkai neužpuola tris minutes (13:13).

A. Švedas pelno šešis taškus iš eilės (10:4).

Žalgiriečių taškų sąskaitą atidaro KC Riversas, o E. Ulanovas blokuoja S. Karasiovo metimą (2:2).

Startiniai penketukai:

„Chimki“: Aleksėjus Švedas, Devinas Bookeris, Sergėjus Karasiovas, Jonas Jerebko, Stefanas Jovičius.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, KC Riversas, Zachas Leday, Martinas Gebenas, Edgaras Ulanovas.