5
„Šiauliai“ – „Žalgiris“ (nuotr. LKL.lt)

Dvigubą savaitę Eurolygoje užbaigęs Kauno „Žalgiris“ (14/2) sugrįžo žaisti į LKL pirmenybes. Šįkart žalgiriečiai susitiko su „Šiauliais“ (4/13) ir rezultatu 87:73 (23:26, 29:13, 17:17, 18:17) nugalėjo arenos šeimininkus.

5

Rungtynėse į žalgiriečių gretas po traumos sugrįžo Arnas Butkevičius, bet traumą pirmame kėlinyje patyrė Rolandas Šmitas, kuris vėliau į aikštelę nesugrįžo.

Įspūdingą energiją demonstravę šiauliečiai didžiąją pirmojo ketvirčio dalį buvo priekyje ir po keturių taškų be atsako ėmė tolti (15:21). Kėlinio pabaigoje spurtavę kauniečiai kiek taisė savo situaciją (23:24), bet paskutinį žodį tarė du taškus pelnęs Leonardas Thorpe'as – 23:26.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai visiškai surakino gynyboje oponentus ir ėmė dominuoti. Ilgai netrukus svečiai ir persvėrė rezultatą (28:26), o galiausiai atkarpa 6-0 leido pirmą kartą įgyti dviženklę persvarą (41:31).

Aikštės šeimininkai strigo, o kauniečiai tik didino atstumą (50:33). Visgi, ketvirtį šiauliečiai uždarė keturių taškų paeiliui spurtu ir sušvelnintu deficitu – 52:39.

Po didžiosios pertraukos Šiaulių klubas sugrįžo į kovą. Aikštės šeimininkai sudavė smūgį 8:0, po kurio skirtumas ištirpo tik iki 6 taškų (56:50). Kauno komanda vėliau kiek pabudo ir pelnė penkis taškus iš eilės (61:50).

Iki ketvirčio pabaigos kauniečiai saugų atstumą ir išlaikė savo rankose – 69:56.

Kai atrodė, jog žalgiriečiai artės pergalės link, Shaquille‘as Keithas bandė įžiebti viltį savo ekipai – 66:79. Dar svarbų šūvį smeigė ir D.Baslykas (71:83), tačiau gelbėtis „Šiauliai“ turėjo mažiau nei 3 minutes. Jų šeimininkams nepakako.

18 taškų pelnęs D. Baslykas žaidė rezultatyviausią karjeros mačą LKL.

Šios rungtynės taip pat buvo ypatingos, nes „Šiaulių“ arenoje susirinko 5507 žiūrovai. Tai – naujas sezono lankomumo rekordas.

„Šiauliai“: Danielis Baslykas 18, Paulius Danusevičius 14, Leonardas Thorpe‘as ir Eimantas Stankevičius (8 atk. kam., 19 n.b.) – po 10, Shaquille‘as Keithas ir Bennettas Vander Plasas – po 7.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 19, Dovydas Giedraitis 13, Kevarriusas Hayesas 12, Lukas Lekavičius 10 (9 rez. perd.), Austinas Hollinsas 8, Arnas Butkevičius 6.