Kauno „Žalgirio“ jaunių ekipos krepšininkai (gimę 1991 m. ir vėliau) atrankinį Eurolygos turnyrą Belgrade pradėjo pergale. C grupės rungtynėse žalgiriečiai 66:57 (11:14, 17:11, 19:17, 19:15) nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“ klubo bendraamžius.

Šiandien vakare „Žalgirio“ jauniai dar susitiks su Vršaco „Hemofarm“ komandos aštuoniolikmečiais.

Mačo su vokiečiais pradžioje viršų ėmė startinis jaudulys. Per pirmąjį kėlinį kauniečiai iš dviejų taškų zonos pataikė vos sykį iš 9 bandymų bei suklydo 4 kartus, tačiau padėtį gelbėjo tolimi metimai. Karolis Babkauskas pataikė du tritaškius, Arūnas Sakalauskas – vieną, todėl po 10 minučių žaidimo atsilikinėta 11:14.

Antrajame kėlinyje keturis taškus surinkus Taurui Jogėlai žalgiriečiai persvėrė rezultatą savo naudai (19:16). „Brose Baskets“ porą kartų lygino santykį, bet nerezultatyvią pirmąją rungtynių pusę būdami priekyje baigė jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai – 28:25.

Šešis taškus iš eilės pelnę vokiečiai, prasidėjus trečiajam kėliniui, buvo persvėrę santykį (31:30), tačiau du K.Babkausko tritaškiai ir penki A.Sakalausko taškai netrukus kauniečiams leido pirmauti 43:36. Pelnęs du taškus iš po krepšio bei įdėjęs kitoje atakoje Giedrius Staniulis buvo padidinęs pranašumą iki 9 taškų (47:38), bet iki kėlinio pabaigos skirtumas šiek tiek aptirpo – 47:42.

Susikaupę žalgiriečiai paskutiniojo kėlinio pradžioje sukaupė dviženklę persvarą (54:44). Nors po to keletą minučių lietuviams nesisekė rasti kelių prie varžovų krepšio, šie tuo pilnai pasinaudoti nesugebėjo. Bambergo ekipa buvo priartėjusi iki 5 taškų, tačiau du Tauranto Tamošiūno tritaškiai (64:52) palaidojo vokiečių viltis ką nors pakeisti rungtynėse.

„Žalgiris“: K.Babkauskas 14 (4/8 trit., 5 rez. perd.), A.Sakalauskas 10, G.Staniulis 10 (7 atk. kam.), T.Jogėla 7, R.Jakštas 7, M.Kupšas 6, T.Tamošiūnas 6, V.Čižauskas 2 (3 per. kam., 5 kld.), Ž.Skučas 2, M.Lisajevičius 2, G.Ratkevičius 0.

„Brose Baskets“: R.Richardsas 21 (11 atk. kam., 9 kld.), D.Leithneris 9 (7 atk. kam.), S.Walde 9.