Vokietijos sostinėje Berlyne besibaigiančio 12-ojo pasaulio lengvosios atletikos čempionato moterų maratone sekmadienį Lietuvos bėgikė Živilė Balčiūnaitė užėmė 19-ąją vietą.

Nugalėjo kinė Siue Bai (Xue Bai). 20-metė atletė 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 25 min. 15 sek. Antra finišavo 28 metų japonė Jošimi Ozaki (Yoshimi Ozaki). Ji nuo nugalėtojos atsiliko 10 sek. Trečiąją vietą užėmė 24 metų Etiopijos atstovė Aselefech Mergija (Aselefech Mergia), kuri nugalėtojai pralaimėjo 17 sek.

Prizininkės nuo varžovių atitrūko 35-ajame kilometre.

Ž. Balčiūnaitė nuo nugalėtojos atsiliko 5 min. 51 sek. 30-metė vilnietė tarp Europos bėgikių buvo šešta. Živilė nuo pagrindinės grupės pradėjo atsilikti 27-ajame kilometre. Įveikus 30 km atkarpą, ji buvo 21-a ir nuo lyderių atsiliko 1 min. 3 sek.

Ž. Balčiūnaitė 2007 metų pasaulio čempionate Osakoje (Japonija) buvo 33-ia.

Kita Lietuvos atstovė - Remalda Kergytė, kuriai antradienį sukaks 24-eri, čempionate Berlyne užėmė 52-ąją vietą. Ji nuo nugalėtojos atsiliko 20 min. 13 sek.

Iš 71-os maratone dalyvavusios bėgikės klasifikuota 60.