Nežinia Šakių „Vyčio“ komandoje išsisklaidė – naudingiausias ekipos žaidėjas Dovydas Redikas išvyko į Pasvalio „Pieno žvaigždes“. „Vytis“ nelengvą išbandymą priėmė drąsiai. Šakių krepšininkai susitelkė ir kol kas sugeba kompensuoti lyderio netektį.

Be D.Rediko „Vytis“ Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) sužaidė keturias rungtynes, iš kurių tris laimėjo. Komanda surado rezervų jau pirmajame mače be savo lyderio – 83:64 nepaliko vilčių Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservio“ krepšininkams. Vėliau 77:85 buvo nusileista čempionato lyderei Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipai, o galiausiai – iškovotos dvi pergalės prieš „Palangą“ (87:85) ir Panevėžio „Lietkabelį-2“ (68:63).

„Mūsų komandoje visi yra lyderiai, galintys kone kiekvienose rungtynėse duoti apčiuopiamą naudą ekipai. Galbūt ne kaskart, nes meistriškumo pritrūksta, bet vienas kitą pakeisdami lyderiais gali būti vis kiti žaidėjai“, – apie D.Rediko netektį mintimis dalinosi „Vyčio“ strategas Nerijus Zabarauskas.

Treneris buvo teisus, sakydamas, kad Šakių komandoje atsirado žaidėjų, kurie kompensuoja ryškiausios ekipos žvaigždės nebūvimą. Tiesa, labiausiai „Vyčiui“ D.Rediko netektis atsiliepia sunkiais rungtynių momentais.

Kaip atrodo „Vyčio“ žaidimas be D.Rediko?

D.Redikas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias ne tik „Vyčio“ gretose, tačiau ir visame NKL čempionate. Akivaizdu, kad 23 metų 193 cm ūgio gynėjas buvo svarbiausia Šakių ekipos puolimo ašis.

Šiaulietis vidutiniškai rinko 21,1 taško, atkovojo 4,4 ir perėmė 2,1 kamuolio, atliko 3,1 rezultatyvaus perdavimo, išprovokavo 6,9 pražangos bei rinko 22,5 naudingumo balo.

Kompensuoti tokį indėlį į komandos žaidimą yra labai sudėtinga. Galbūt net vargiai įmanoma, tačiau „Vytis“ rado, kaip spręsti šią problemą.

Išvykus D.Redikui, Šakių komandos puolime kur kas daugiau laisvės gavo kiti gynėjai: ypatingai Dominykas Domarkas ir Taurantas Tamošiūnas.

Pagrindinis „Vyčio“ įžaidėjas D.Domarkas visose keturiose rungtynėse be D.Rediko surinko dviženklį taškų skaičių. Jei per 15 susitikimų anksčiau 23 metų 188 cm ūgio gynėjas aikštelę nepelnęs 10 taškų paliko septynis kartus, tai pastaruoju metu jis tapo vienu iš puolimo lyderių.

D.Domarkas per keturis mačus be D.Rediko vidutiniškai pelnė 15,8 taško, atliko po 6 rezultatyvius perdavimus ir rinko 17,8 naudingumo balo.

Kardinaliai pasikeitusį D.Domarko vaidmenį iliustravo gynėjo lemiamas tritaškis, leidęs „Vyčiui“ išplėšti pergalę sudėtingose rungtynėse su „Lietkabelio-2“ komanda.

Tuo tarpu iki šiol dažnai epizodiškai rungtyniavęs T.Tamošiūnas pastaruoju metu tapo šaltakraujišku „Vyčio“ ginklu iš tolimų distancijų.

23 metų 192 cm ūgio gynėjo minučių skaičius išaugo nuo 13 iki 21 per susitikimą. Per keturias pastarąsias rungtynes jis įsūdė 8 tritaškius iš 14 (57 proc. taiklumas). Tik asmeninės pražangos T.Tamošiūnui dažnai sutrukdo tapti dar svarbesne komandos grandimi.

T.Tamošiūno taiklūs tritaškiai atspindi šiek tiek pasikeitusį „Vyčio“ puolimo braižą. Kai anksčiau reikalus individualiais reidais į baudos aikštelę dažnai spręsdavo D.Redikas, dabar šakiečiai stengiasi kantriai ieškoti patogios progos metimams, dalindamiesi kamuoliu.

Be D.Rediko „Vytis“ vidutiniškai meta šiek tiek daugiau tritaškių (26 prieš 23) ir tai daro taikliau (38 proc. prieš 35 proc.).

Kada D.Rediko pritrūksta labiausiai?

Susitikimai su Palangos ir Panevėžio komandomis akivaizdžiai parodė pagrindinę „Vyčio“ problemą, kai komandoje nebėra tokio meistriškumu išsiskiriančio žaidėjo kaip D.Redikas.

Panevėžyje spurtu 9:2 susitikimą pradėję šakiečiai antrajame kėlinyje įstrigo. Jie keturias minutes nesugebėjo pralaužti „Lietkabelio-2“ gynybos gniaužtų. Panevėžiečiai perėmė iniciatyvą ir 11 taškų deficitą sumažino iki 2.

Istorija kartojosi ketvirtajame kėlinyje, kai „Vytis“ vėl apie penkias minutes nesugebėjo sukrapštyti nė taško. Šeimininkai persvėrė rezultatą (63:61) ir tik lemiami Karolio Brusoko bei D.Domarko metimai išgelbėjo šakiečius nuo apmaudaus pralaimėjimo čempionato autsaideriams.

Mače su palangiškiais „Vytis“ išgyveno panašią situaciją. Likus žaisti keturias minutes, Marijaus Užupio metimas didino šakiečių pranašumą iki 7 taškų (80:73). Tačiau tada „Vytis“ sustojo ir leido „Palangai“ sugrąžinti intrigą (81:81). Laimei, viskas baigėsi laimingai.

Akivaizdu, kad „Vyčio“ komandoje kartais pritrūksta tokio žmogaus, kuris sudėtingais momentais galėtų sėkmingai imtis iniciatyvos. Toks buvo D.Redikas.

„Vytis“ vis dar mokosi žaisti be savo sezono lyderio. Ir mokytis kol kas sekasi neblogai.