REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dešiniųjų pažiūrų žiniasklaida ir tinklaraščiai trimituoja skandalingą naujieną: „Vokietija ką tik legalizavo santuoką su vaikais“.

Dešiniųjų pažiūrų žiniasklaida ir tinklaraščiai trimituoja skandalingą naujieną: „Vokietija ką tik legalizavo santuoką su vaikais“.

REKLAMA

Remiamasi gruodžio pabaigoje Vokietijos Federalinio Teisingumo Teismo (Aukščiausiojo Teismo atitikmuo) sprendimu dėl 2017-aisiais priimto įstatymo pripažinimo galimai neatitinkančiu šalies konstitucijos.

Ši naujiena dažnai klaidingai tiražuojama ir socialiniuose tinkluose, todėl tv3.lt nutarė pasidomėti, kokia yra tikroji situacija.

Ar iš tiesų Vokietijoje legalizuota pedofilija, kaip tai yra skelbiama socialiniuose tinkluose?

Kaip ir visuomet propagandos atveju kiekvienoje panašioje istorijoje yra dalelė tiesos. Taip ir čia galima išskirti istoriją į faktus ir kūrybą. Faktai yra tokie:

1) 2015-ųjų rugpjūtį į Vokietiją atvyko migrantų pora iš Sirijos, 21 metų vyras ir jo 14 metų žmona. Maža to, jie pasirodė dar esantys vienas kitam giminės – pusbrolis ir pusseserė. Susituokė jie savo gimtojoje Sirijoje, remiantis ten tuo metu galiojusiais Šariato įstatymais.

REKLAMA
REKLAMA

2) Vietos vaikų priežiūros tarnybos su Šariato įstatymais taikstytis nepanoro, todėl atsisakė pripažinti tokią santuoką ir atskyrė mergaitę nuo jos vyro. Siras kreipėsi į teismą, tačiau pirminėje instancijoje bylą pralaimėjo.

REKLAMA

3) 2016-ųjų gegužę Bambergo apeliacinis teismas priėmė sprendimą, kad pagal Vokietijos įstatymus pripažinti šios santuokos negaliojančia negalima, nes ji buvo sudaryta Sirijoje, kur galiojo atitinkami įstatymai. Todėl žemesnės instancijos sprendimas apriboti jų buvimą kartu yra neteisėtas. Beje, remtasi ir tuo, kad abu „sutuoktiniai“ yra sunitai, o pagal jų religinius įsitikinimus ir vietos teisę ši „santuoka“ yra galiojanti. Anot teismo, tam, kad santuoka būtų pripažinti neteisėta, ji iš pradžių turėtų būti pripažinta negaliojančia (būtent dėl šio teismo aiškinimo ir buvo vėliau priimtas įstatymas anuliuojantis santuokas su jaunesniais nei 16 metų vaikais).

REKLAMA
REKLAMA

4) Vokietijos parlamentarai, atsižvelgę į migrantų antplūdį ir matydami, jog yra būtinas griežtesnis teisinis reguliavimas, 2017-ųjų birželį priėmė įstatymą, kuris numatė minimalaus santuokinio amžiaus didinimą Vokietijoje nuo 16-os iki 18-os metų. Tas pats įstatymas numatė, kad visos santuokos iki 16-os metų, net ir tos, kurios buvo sudarytos užsienyje, yra anuliuojamos.

5) 2018-ųjų gruodžio 14-ąją Vokietijos Aukščiausias Teismas, galutinė apeliacinė institucija, priėmė sprendimą, kad „priimtas įstatymas yra galimai nekonstitucinis ir pažeidžia net kelis Pagrindinio Įstatymo (Konstitucijos atitikmuo) punktus: 1 str. dėl žmogaus orumo; 2 str. dėl asmenybės vystymosi; 3 dėl lygybės teisės ir 6 str. dėl šeimos ir santuokos apsaugojimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esminis šio teismo sprendimas – kreiptis į Federalinį Konstitucinį Teismą dėl to ar draudimas tuoktis iki 18 metų buvo teisėtas, o taip pat dėl to, ar tokie atvejai gali būti svarstomi ir leidžiami pavieniais atvejais, sprendžiant dėl kiekvieno atskirai (angl. case-by-case basis).

VAT taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad santuokų anuliavimas „atgaline data“ prieštarauja galiojantiems Vokietijoje įstatymams.

Ultradešiniųjų ekspertai suskubo tai vadinti Šariato ir santuokų su vaikais įteisinimu Vokietijoje.

Dešiniųjų analitikas Soerenas Kernas paskelbė ir statistiką, anot kurios, 2016-ųjų duomenimis, Vokietijoje buvo oficialiai gyvenančios 1475 poros, kurių vienas iš sutuoktinių yra jaunesnis nei 16 metų, o 361 iš jų – iki 14 metų amžiaus.

Gruodį paviešinto VAT sprendimas buvo sustabdyti 2017-aisiais priimto įstatymo galiojimą kol šalies Konstitucinis Teismas nustatys, ar jis neprieštarauja konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų