Didžiojoje Britanijoje startavo prestižinis Vimbldono jaunių (iki 18 metų) teniso turnyras, kuriame Lietuva turi ir savo atstovą – 17-metį Edą Butvilą. 10-ą vietą ITF jaunių reitinge užimantis lietuvis vienetų varžybų starte šeštadienį per 1 valandą 10 minučių 6:2, 6:2 eliminavo bendraamžį šveicarą Miką Brunoldą (ITF jaunių-31).

Lietuvis jau antrajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją ir atitrūko 2:0. M.Brunoldas iš karto bandė atsitiesti (2:1), tačiau lietuvis realizavo dar vieną „break pointą“ ir susigrąžino solidesnę persvarą (3:1). Per likusią mačo dalį E.Butvilo persvara nekėlė abejonių. Lietuvis pirmojo seto pabaigoje laimėjo dar vieną varžovo padavimų seriją, o antrajame geime realizavo dar du „break pointus“. M.Brunoldas po pirmojo seto pradžios „break pointų“ nebeturėjo.

E.Butvilas atliko 21 neatremtą smūgį (M.Brunoldas – 11) ir padarė 11 neišprovokuotų klaidų (M.Brunoldas – 25). Šveicaras padarė net 10 dvigubų klaidų (lietuvis – 2).

Antrajame rate E.Butvilas žais su 18-mečiu amerikiečiu Ozanu Colaku (ITF jaunių-23). Amerikietis ATP vienetų reitinge yra 1351-as, o lietuvis – 1672-as.

E.Butvilas Vimbldone žais ir dvejetų varžybose. Pirmajame rate jis su kroatu Mili Poljičaku susitiks su britais – Louisu Bowdenu bei Matthew Rankinu.

Pernai E.Butvilas su ispanu Alejandro Manzanera Pertusa laimėjo Vimbldono jaunių dvejetų turnyrą, o šiemet su M.Poljičaku tapo „Roland Garros“ jaunių dvejetų čempionais.