Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai ketvirtadienį išvykoje 0:1 (0:0) nusileido Budės „Glimt“ (Norvegija) klubui atsakomosiose atrankos rungtynėse dėl patekimo į UEFA Europos konferencijų lygą.

Pirmasis mačas Vilniuje buvo pasibaigęs lygiosiomis 2:2. Pergalės atveju Lietuvos čempionai būtų patekę į grupių etapą – tai būti pirmas kartas šalies klubinio futbolo istorijoje, kai turėtume atstovą UEFA turnyro grupėse.

Vienintelis ir lemiamas mačo įvartis krito 62 minutę, kai Ola Solbakkenas pasinaudojo subyrėjusia vilniečių gynyba nukreipė kamuolį į vartus.

Prieš tai abi ekipos taip pat turėjo savų progų – vilniečiai dar pirmajame kėlinyje surengė keletą pavojingų atakų.

12-ąją minutę Tomislavas Kišas ir Jakubas Sylvestras atliko po smūgį, tačiau kamuolį abu kartus sėkmingai blokavo varžovai. 28-ąją minutę Ovidijus Virbickas atliko pavojingą smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau „Glimt“ ekipos vartininkas Nikita Haikinas meistriškai atrėmė kamuolį.

Dar po kelių minučių T. Kišas standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau dar kartą kamuolį meistriškai atrėmė vartų sargas.

Vos po akimirkos jau Norvegijos čempionai buvo arti įvarčio – atakos smaigalyje atsidūręs Ola Solbakkenas liko vienas prieš Edviną Gertmoną, tačiau bandydamas suklaidinti vartininką neišsilaikė ant kojų ir krito baudos aikštelėje.