REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės meras Remigijus Šimašius skelbia, kad šiandien jau atidarė pirmąjį mobilų testavimo punktą Vilniuje. Visgi, pasak mero, naujienos ne tik džiugios. Jis nuogąstauja, kad niekaip negali gauti duomenų, kur ir su kuo bendravo infekuotieji, kokiame bare jie linksminosi ar kokiu autobusu važiavo. Jis tikisi, kad informaciją gaus kuo greičiau, kol koronaviruso tvanas dar nepaskandino Lietuvos. 

Sostinės meras Remigijus Šimašius skelbia, kad šiandien jau atidarė pirmąjį mobilų testavimo punktą Vilniuje. Visgi, pasak mero, naujienos ne tik džiugios. Jis nuogąstauja, kad niekaip negali gauti duomenų, kur ir su kuo bendravo infekuotieji, kokiame bare jie linksminosi ar kokiu autobusu važiavo. Jis tikisi, kad informaciją gaus kuo greičiau, kol koronaviruso tvanas dar nepaskandino Lietuvos. 

REKLAMA

Meras smulkiai papasakojo, kokių priemonių, kovoje su virusu, šiuo metu imasi Vilnius ir pasiguodė, kad niekas lengvos antrosios mero kadencijos jam ir nežadėjo. 

„Šiandien pristatėme kaip veiks mobilūs viruso testo mėginių paėmimo punktai pirmasis atidarytas. Rytoj veiks du. Kai tik bus siuntimai (tikrintis pagal ministro nurodymą priimama tik su siuntimais per numerį 1808), galime aptarnauti klientus. Tikiuosi, tai pagaliau paspartins žiauriai per lėtą testavimo procesą – kuo daugiau testų, tuo būsime saugesni. Džiaugiuosi, kad Sveikatos apsaugos ministerija išplėtė testavimo apimtis, kaip ir siūlo pasaulio sveikatos organizacija – apie to poreikį, ir mūsų pasirengimą prisidėti, kalbėjau, kviečiau, prašiau dar praėjusį pirmadienį.

Priminsiu, kad testai yra ypač svarbu dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, dėl galimybės anksti nustatyti ligą rizikos grupės asmenims. O dar svarbiau – kad galėtume identifikuoti su kuo kontaktavo žmogus, perspėti, testuoti, karantinuoti tuos kontaktavusius. Mes vis dar toje stadijoje, kai esame pajėgūs sugaudyti atskirus židinius – virusas mums dar nesmogė pilna jėga.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, čia turiu ir liūdnesnių naujienų – mes negauname duomenų, kur ir su kuo bendravo net nustatyti infekuotieji, tad negalime jais pasidalinti ir viešai. Pavyzdžiui, vaikinas, kuris praėjusią savaitę nusileido Kauno oro uoste, atvažiavo į Vilnių, lankėsi baruose, tada išvažiavo autobusu į Kretingą. Labai norėčiau paskelbti, kad jei važiavote tokiu ir tokiu autobusu, ar tam tikru metu buvote konkrečiame bare, tai atkreipkite dėmesį, kreipkitės į gydytoją, karantinuokitės. Tikiuosi, gausime šiuos duomenis kol dar ne vėlu, kol dar galime sugaudyti atskirus atvejus, o ne dorojamės su tvanu. Kuris, deja, tikrai ateis“, – rašo meras R. Šimašius. 

REKLAMA

Politikas tikina, kad „viruso tvanas“ visgi gali ateiti, todėl reikia, kad kai jis ateis, mūsų sveikatos sistema būtų pasiruošusi. Kad tai įvyktų, svarbūs du dalykai.

„Pirmasis – mes, pritaikę griežtas karantino priemones, labai brangiai nusipirkome laiko, kad ši banga smogtų kuo vėliau. Ir labai svarbu, kad tas laikas būtų ne veltui, kad jis būtų ne tik nuostoliai ir nepatogumai, bet ir iš tikrųjų užtvara virusui. Tad primenu apie fizinio atstumo ir higienos priemones – jos būtinos.

Antras dalykas – mums svarbu užtikrinti, kad šį brangiai nusipirktą laiką visi išnaudotume protingai ir efektyviai. Efektyvumas – tai visų pirma išmokimas, kaip dirbti, kad daugiau žmonių mokėtų naudotis įranga, apsaugos priemonėmis ir pan. (čia ne taip viskas akivaizdu, kaip iš pirmo žvilgsnio atrodo, tad ėmėmės to nuo šiandien rimčiau).

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat – ir svarbiausia – tai saugūs, sveiki, darbingi mūsų gydytojai ir visi medicinos darbuotojai. Čia iššūkis bene didžiausias, nes rimtų asmeninės apsaugos priemonių trūksta. Išsiaiškinus, kad iš Valstybės rezervo daug tikėtis neverta, kaip vakar paskelbiau, jau padarėme pirmuosius pirkimus. Bet reikia dar. 

Mėnesiui, jei normaliai naudojant, Vilniaus regionui reikia bent 30 000 respiratorių, dar daugiau kaukių, dešimčių tūkstančių kitų asmeninės apsaugos priemonių. O mėnesis bus ne vienas. Mes perkame, bet būkime atviri – tiekimo grandinės patrūkinėjusios, ir pasaulyje su tuo nemažas iššūkis. Pas mus taip pat“, – aiškina sostinės meras. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Šimašius taip pat apžvelgė ir verslininkų, kurie šiuo metu atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, padėtį. Ragino ne tik dejuoti, bet ir padėti. 

Į dažnai dabar gaunamą klausimą, kuo gali padėti verslas, turiu atsakymą: labiausiai asmeninės apsaugos priemonėmis. Todėl įmones, kurios žino, kad ši krizė jų nepalauš, kviečiu prisidėti: didžiausia pagalba – jei tiesiog patys nupirktumėte respiratorių, medicininių kaukių ar kitų asmens apsaugos priemonių. Kiek ir ko? Tik nuo jūsų galimybių priklauso. Ir nuo sugebėjimo atrasti – nes šios prekės dabar paklausios visame pasaulyje. Gal rasite daugiau būdų ir kanalų nei mes. Susisiekite su manimi ar mano kolegomis, jei turėsite klausimų.

REKLAMA

Kieno finansiniai raumenys pakankamai dideli ir nori prisidėti prie kovos su krize – kviečiu pagalvoti ir apie pagalbą mums pasitinkant kitą krizės etapą, kai bus daugiau žmonių, kuriems reikės intensyvios terapijos. Mums tikrai reikia daugiau plaučių ventiliavimo aparatų. Vėlgi – jų jau užpirkome, tačiau reiks daugiau. Tai tikrai būtų didžiulė dovana ir medikams, ir miestui, ir visai valstybei, nes tokie aparatai kainuoja nuo keliolikos iki keliasdešimt tūkstančių eurų“, – prašė meras. 

Sostinės meras taip pat ragino savanoriauti arba pasidairyti po karantino svetainę, kurioje yra nuorodų, ką veikti namuose. 

„Yra ir paprastesnių pagalbos būdų – prisijungiant prie Gedimino legiono savanorių arba tiesiog paaukoti medikams. 

REKLAMA

Vakar minėjau, kad startuojame su specialiai karantinui skirta interneto svetaine – sekite ją, čia bus naudingos informacijos ir apie tai, ką veikti namuose: www. karantinas.lt.

Suprantame, kaip svarbu su aktualia informacija pasiekti kiekvieną vilnietį, todėl jau kitą savaitę kiekvieną Vilniaus butą turėtų pasiekti mūsų informacinis laiškas. Suprantu, kad jums, kurie skaitote šį įrašą, viskas lyg ir žinoma, bet yra daugybė žmonių, ypač vyresnių, kuriems pasiekti ieškome įvairiausių kanalų. Ir čia labai noriu padėkoti „Lietuvos paštui“, kuris per keletą minučių sureagavo į mūsų kvietimą – atspausdins ir išdalins 200 tūkst. laiškų vilniečiams. Ačiū.

Primenu ir, kad nejuokautume su karantino taisyklėmis. Jos svarbios pasiruošiant gelbėti gyvybes. Pasistenkime“, – rašė R. Šimašius. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų