0

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs J. Valančiūnas atvedė „Raptors“ į pergalę

Rockets“ Indianoje patyrė triuškinantį pralaimėjimą

Toronto „Raptors“ (10/14) su Jonu Valančiūnu Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse antrose rungtynėse paeiliui turėjo žaisti pratęsimą, tačiau šįkart fortūna nusišypsojo Kanados klubui – jis svečiuose 109:108 (22:33, 27:19, 29:29, 23:20, 8:7) pranoko Dalaso „Mavericks“ (15/11) ekipą.

21-erių metų 211 cm ūgio vidurio puolėjas iš Lietuvos sužaidė vieną iš geriausių mačų šį sezoną – per 35 minutes jis pelnė 18 taškų (8/13 dvitaškiai, 2/2 baudų metimai), po krepšiu sugriebė 13 atšokusių kamuolių, blokavo varžovo metimą, perėmė kamuolį, sykį suklydo ir kartą pažeidė taisykles. Rezultatyviausias buvo 20 taškų įmetęs Kyle‘as Lowry (5 atk. kam., 6 rez. perd.), po 15 taškų pridėjo Amiras Johnsonas, DeMaras DeRozanas (7 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Terrence‘as Rossas, 14 – Greivis Vasquezas.

Aikštės šeimininkams Jose Calderonas (7/10 tritaškiai, 9 rez. perd.) ir Dirkas Nowitzki (9 atk. kam., 5 rez. perd.) pelnė atitinkamai 23 ir 22 taškus, 21 tašką surinko Monta Ellisas (11 rez. perd., 4 per. kam.), 14 – Shawnas Marionas (9 atk. kam.), 13 – Brandanas Wrightas. Rytų konferencijoje „Raptors“ užima aštuntąją vietą, „Mavericks“ Vakaruose žengia septintas.

Nesėkmę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse patyrė Donato Motiejūno atstovaujama Hjustono „Rockets“ (17/10) ekipa, kuri svečiuose 81:114 (20:25, 25:31, 20:31, 16:27) nesugebėjo mesti iššūkio Rytų konferencijos lyderei Indianos „Pacers“ (21/5) komandai.

Ketvirtajame kėlinyje, kai mačo baigtis jau buvo aiški (67:97), aikštėje pasirodęs lietuvis iš viso ant parketo praleido 8 minutes, per kurias įmetė 3 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/2 baudų metimai) ir sugriebė atšokusį kamuolį. Į priekį Indianos klubą vedė 24 taškus įmetęs Paulas George‘as (9 atk. kam.), 16 taškų pridėjo Lance‘as Stephensonas (6 atk. kam., 6 rez. perd.), po 12 – Davidas Westas (6/8 dvitaškiai, 7 atk. kam.) ir George‘as Hillas, 10 – Ianas Mahinmi (4/4 dvitaškiai).

Svečių neišgelbėjo 19 taškų pelnęs Dwightas Howardas (9/16 dvitaškiai, 12 atk. kam.), 14 taškų surinko Chandleris Parsonsas (6/7 dvitaškiai), 12 – Jamesas Hardenas (2/9 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), 10 – Terrence‘as Jonesas. Po šios nesėkmės „Rockets“ Vakarų konferencijoje užima penktąją vietą, „Pacers“ Rytuose yra vienvaldis lyderis.