Lietuvos vicečempionai „Sūduvos“ futbolininkai Velse žaidė atsakomąsias UEFA taurės turnyro pirmojo kvalifikacinio etapo rungtynes. Nors visą mačą vyko atkakli kova, suvalkiečiai, įmušę įvartį pačioje susitikimo pabaigoje, dar kartą rezultatu 1:0 parklupdė Osvestrio TNS ekipą.

Priminsime, kad po prieš dvi savaites naujajame Marijampolės stadione įvykusios pirmosios akistatos tarp abiejų klubų „Sūduva“ turėjo vieno įvarčio pranašumą, tad Velso ekipos žaidėjai, vos tik sulaukę rungtynių pradžią skelbiančio švilpuko, metėsi į priekį.

Pirmieji „Sūduvos“ vartų sargo Armanto Vitkausko budrumą patikrino Scottas Ruscoe ir Tommy Holmsas, bet vartininkas abu egzaminus sėkmingai išlaikė ir atmušė pirmąją TNS komandos atakų laviną.

Mūsiškių gretose susitikimo pradžioje bene drąsiausiai ir pavojingiausiai atrodė Giedrius Barevičius, porą kartų pagrasinęs valų vartams. Vėliau žaidimas kiek nurimo ir iki pertraukos nei vieniems, nei kitiems nieko įsimintino sukurti nebepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyva kurį laiką dar priklausė šeimininkams, bet ją netrukus perėmė „Sūduvos“ futbolininkai. Mūsiškiai per daug nesiveržė į priekį, o stengėsi kiek įmanoma ilgiau palaikyti kamuolį ir numušti varžovų entuziazmą.

Vis tik mačui artėjant prie pabaigos TNS pabandė surengti „Sūduvos“ vartų šturmą ir išplėšti bent pratęsimą. Arti tikslo buvo A. Carteris ir M. Wilde‘as, bet jungtinėmis A. Vitkausko ir Marijampolės gynėjų pastangomis mūsiškiams pavyko išvengti didesnių nemalonumų.

Visas pajėgas metę į puolimą, Velso žaidėjai visiškai pamiršo užnugarį. Už tokį neapdairumą suvalkiečiai iškart nubaudė priešininkus ir po 85-ą minutę pelnyto gražaus Ivano Lukjanovo įvarčio iš Velso išsivežė ne tik pergalę, bet ir kelialapį į antrajį UEFA taurės varžybų etapą. Su kuo jame teks suremti ginklus, paaiškės rytoj ištraukus burtus.