Vėl stebuklas: teisėjai nusprendė, kad „Partizan“ įveikė „Barceloną“

Eurolygos TOP–16 varžybų antrojo turo E grupės rungtynėse Belgrado „Partizan“ (2/0) ekipa savų žiūrovų akivaizdoje po neįtikėtinai dramatiškos kovos, pratęsimo ir teisėjų videoperžiūros 67:66 (23:12, 12:12, 8:23, 18:14, 6:5) nugalėjo Barselonos „Regal Barcelona“ (1 ir 1) krepšininkus.

Serbijos čempionai pirmavo nuo pat susitikimo pradžios, o įpusėjus mačui buvo priekyje rezultatu 35:24. Po didžiosios pertraukos Ispanijos čempionai ėmė vytis savo varžovus. Laimėję 4 minučių atkarpą 10:0 svečiai išlygino rezultatą – 40:40. Netrukus sudėtingas Erazemo Lorbeko tritaškis pirmą kartą „Regal Barcelona“ išvedė į priekį – 43:45.

Ketvirtajame ketvirtyje ispanai ėmė tolti nuo savo varžovų. Jaka Lakovičiui pataikius tolimą metimą skirtumas tarp komandų buvo jau 9 taškai – 54:45. Vis tik kovingieji serbai nenuleido rankų. Atsakę spurtu 13:2 jie vėl išsiveržė į priekį – 58:56.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Lawrence'as Robertsas tritaškiu da labiau atitolino „Partizan“ – 61:56. Juanas Carlosas Navarro sumetė abi baudas, J. Lakovičius pataikė fantastišką tolimą metimą ir rezultatas vėl buvo lygus – 61:61. „Regal Barcelona“ dar galėjo išplėšti pergalę, tačiau vietoj to, kad surengtų paskutinę ataką, J. Lakovičiaus savanaudiškai paleido itin sunkų tritaškį, kuris tikslo nepasiekė – pratęsimas.

Per papildomą laiką vyko kova taškas į tašką. E. Lorbeko dvitaškis su pražanga svečiams suteikė 3 taškų pranašumą – 63:66. L. Robertso dėjimas, likus žaisti minutę, sumažino deficitą iki minimumo – 65:66. Likus žaisti 21 sekundę Aleksandras Rasičius sumetė baudos metimus ir „Partizan“ vėl išsiveržė į priekį – 67:66. „Regal Barcelona“ turėjo galimybę laimėti rungtynes, tačiau Pete'o Mickealo dvitaškis išsisuko iš krepšio.

Tiesa, dėl paskutinio momento teisėjai suabejojo, nes kamuolį, šokinėjantį ant krepšio, jau pasibaigus mačo laikui numušė L. Robertsas, tačiau po ilgų diskusijų arbitrai nusprendė, kad ir be serbo pagalbos kamuolys nebūtų į krepšį įkritęs. Taigi „Partizan“ patiesė „Regal Barceloną“ ir tapo savo grupės lyderiu.

Priminsime, kad pirmajame ture „Partizan“ krepšininkai išvykoje 64:59 palaužė Atėnų „Panathinaikos“ klubą.

„Partizan“: Janas Vesely 13 (15 atk. kam.), L. Robertsas 12 (11 atk. kam.), A. Rasičius 11, Petaras Božičius 10.

„Regal Barcelona“: J. Lakovičius 14, E. Lorbekas 10, Ricky Rubio, Boniface'as bei P. Mickelas po 8.