Lietuvos krepšinio rinktinė tolišaude artilerija antroje mačo pusėje 92:67 (20:20, 19:23, 25:15, 28:9) įveikė Graikijos rinktinę (2/2) ir užsitikrino bilietą į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

Mačą kiek geriau pradėjo lietuviai ir pirmavo 9:2. Bet tada darbo ėmėsi graikų gynėjas duetas.

Lietuviai niekaip negalėjo sustabdyti Thomaso Walkupo ir Giannoulio Larentzakis dueto. Pirmąjį kėlinį komandos baigė lygiai 20:20, bet paskui jau graikai buvo priekyje ir 35:27.

Graikai galiausiai ir pirmavo po dviejų kėlinių (43:37), o T. Walkupas ir G. Larentzakis buvo pelnę 30 iš 43 komandos taškų.

Vis dėlto po pertraukos aikštėje domina tik viena komanda. Tikrą tritaškių fiestą užkūrę lietuviai perlaužė mačo eigą. Iš pradžių graikai dar buvo arti ir vyko kova taškas į tašką.

Bet paskui lietuviai atitrūko 64:58 ir nurūko į priekį. Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo pataikydami dar du tritaškius ir rezultatas tik didėjo.

Po Eimanto Bendžiaus metimo lietuviai pirmavo 74:60 ir mačo nugalėtojas abejonių nekėlė.

Lietuvos rinktinė per antrąją mačo dalį iš viso pataikė 12/16 tritaškių (63 proc.).

Naudingiausiu rungtynių žaidėjų trečią kartą Lietuvos rinktinėje čempionate pripažintas Rokas Jokubaitis, kuris kas Jokubaitis įmetė 19 taškų (3/3 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

„Įspūdingas jausmas. Patekti į aštuntuką juk yra reikalų. Čempionate visi mėgaujamės kiekvieną sekunde kartu, tos emocijos dar verda, bet aštuntukas yra stipru. Vis dėlto jei žaisime taip, kaip antroje pusėje, galime kažką nuveikti. Dabar laukia JAV, tad koncentracija į tą mačą“, – po mačo sakė R. Jokubaitis.

„Per ilgąją pertrauką treneris sakė žaisti taip, kaip žaidėme per pirmus tris mačus, – apie pokalbį rūbinėje po didžiosios pertraukos sakė krepšininkas. – Pirmoje pusėje neatrodėme solidžiai, o paskui pakeitėme taktiką, susispaudėme gynyboje ir tai pasiteisino, nes leido mums išbėgti į greitas kontratakas. Pataikėme sunkius metimus, bet viskas pavyko dėl geros gynybos“.

Kada pajutote, kad dviejų graikų vedlių jėgos išseko?

Kai G. Larentzakis pasikarsčiavo, prametė iš toli  ir dar penktą pražangą gavo puolime. Tuo metu turėjome dvylikos taškų pranašumą. Vis vien jis labai svarbus žaidėjas kylantis nuo suolo. Tada ir pajaučiau.

Aišku, buvo nerimas viso ketvirto kėlinio metu, jog niekas nebaigta, nos skirtumas buvo solidus. Bet 15 ar 17 taškų skirtumas šiuolaikiniame krepšinyje nieko nereiškia.

Ar pats asmeniškai jautiesi geriausios sportinės formos gyvenime?

Nesakau, kad geriausios, bet pasitikėjimas savimi didžiulis. Mėgaujuosi krepšiu. Bet galbūt ir galima taip teigti, kad geriausia. Gal yra buvę panašių situacijų, bet tokioje didelėje krepšinio scenoje taip žaisti smagu.

Koks nusiteikimas dabar jau mačas prieš JAV?

Pas mus yra nusiteikimas su visais kovoti iki galo. Yra nusiritusi našta dėl ketvirtfinalio, bet vis vien eisime, kovosime, esame geroje formoje, tad pasiūlysime jiems kietą žaidimą.

Svarbiausia išvengti daug klaidų ir neleisti jiems bėgti bei neįsivelti į greitą žaidimą. Turime puikų trenerių štabą, kuris dirbą dieną naktį, dabar reikia pailsėti ir reikės kovoti. Bet, manau, kad sirgaliams Lietuvoje, JAV ir pasaulyje bus smagios rungtynės.

Ar aikštėje buvo daugiau panašių epizodų, kaip ką tik nutikęs? (Th. Walkupas praeidamas pasikalbinimų zonoje papleškono R. Jokubaičiui per sprandą).

Ne,  nes vienas kitą dengėme, treneriai mus pasaugojo.

M. Kuzminskas sakė, kad graikai mače „lips“ ant teisėjų. Tą ir pastebėjote?

Pirmoje pusėje taip. Net ir pats teisėjas man pasakė, kad su graikais geriau nesivelti į tas jų provokacijas, nes darbas teisėjams tik pasunkės. Jie bandė mus provokuoti, mes į tai neatsakėme, sužaidėme solidžiai antroje mačo pusėje.

Sunku buvo netgi persivarinėti kamuolį, kai jauti nuolat varžovą žaidžiantį kūnu į kūną?

Nebuvo lengva, nes ir pats spausti turi, ir įžaidinėti. Atima jėgų, bet tam ir ruošiesi. Fizinis pasirengimas tam ir buvo, dabar esame visi geri sportinės formos. Buvome pasiruošę tam tiek psichologiškai, tiek fiziškai.

Vienu metu komanda pataikė devynis tritaškius iš eilės. Iš kur atsirado tas pasitikėjimas?

Kaip taip gerai gyniesi viskas puolime atsiriša.

12 iš 16 tritaškių antroje mačo pusėje. Esi matęs kažką panašaus?

Gal ir esu, bet smagiai žaidėsi antroje pusėje. Pajutome bangą, o, kai apsigini, bėgi į greitą puolimą, daliniesi kamuoli, atsiranda liasvi metimai, jie kažkur rizikavo ir mes juos nubaudėme.

Kokios emocijos sugrąžinti Lietuvą į atkrintamąsias po septynerių metų pertraukos?

Geras jausmas. Jau to buvo visi išsiilgę, nes septyni metai yra daug. Labai smagu būti to dalimi, pradžiuginti sirgalius, šeimą, giminę, draugus. Mėgaujamės, kaip dabar žaidžiame.

Jūs neįsivaizduojate,
kokie esate brangūs mums visiems, čia Lietuvoje. Jūsų pergalės, kaip gėrio blyksnis šiame gyvenimo etape. Laikykitės, šaunuoliai. Viskas tinka ir patinka, nesvarbu kaip viskas pasibaigs, nes nužygiavote neįtikėtinai toli.Ačiū.
Na štai,jaunimėlis- puiku.Pagarba rinktinės :pensinimkams" kurie liejo prakaitą salėje vietoj žvejybos ar pajūry pliaže.Mindaugas ,Jonas,Donatas- ačiū.Rokas kaip visada žaidžia,kaip mustangas...