REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šįvakar Eurolygos rungtynėse Kaune „Žalgirio“ sirgaliai dėl politinių sumetimų planuoja demonstratyviai atsukti nugaras Maskvos CSKA komandai, kelti plakatus ir palydėti svečius garsesniu nei įprasta švilpimu. „Šioje situacijoje krepšininkus nereikėtų laikyti kaltais už tai, kas vyksta. Tai nekorektiška“, - interviu Balsas.lt sakė garsus krepšinio apžvalgininkas ir komentatorius Vladimiras Gomelskis.

Apie politiką sporte Balsas.lt jau klausinėjo Lietuvos politikų nuomonės, šįkart prieš Eurolygos rungtynes Kaune paskambinome aštriu liežuviu ir meile Lietuvai garsėjančiam krepšinio ekspertui V. Gomelskiui.

– Kaip vertinate politiką sporte? – paklausėme V. Gomelskį.

– Išaugau šalyje, kurios jau nebėra. Ji vadinosi Sovietų Sąjunga. Savo laiku šioje šalyje mums aiškino, kad sportas nėra politika, o taip pat, kad profesionalaus sporto nėra. Vis dėlto, SSRS profesionalus sportas buvo, aš ir pats buvau profesionalus sportininkas. Neįmanoma apgauti. Politika sporte buvo, tačiau ir tuomet ir dabar į tai žvelgiu labai ramiai. Manęs tai neerzina. Tegu šalys, kurios grumiasi dėl savo prioritetų giriasi savo laimėjimais sporte, o ne ginklų pramonėje. Esu visiškai tikras, kad taip daug daug geriau. Į visokius karus jau esu prisižiūrėjęs per savo gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tegu olimpiadoje ar pasaulio čempionatuose kovoja tarpusavyje ir įrodinėja, kuri politinė sistema geresnė ir panašiai. Keturias savaites praleidau Sočio olimpiadoje ir viską mačiau savo akimis. Tie žmonės, kurie visokias šlykštynes rašė apie šią žiemos olimpiadą, buvo ne Sočyje. Jie nematė, ką mačiau pats.

REKLAMA

– Eurolygos rungtynėse „Žalgiris“ – CSKA dėl įvykių Kryme kauniečių sirgaliai rengiasi per Maskvos ekipos pristatymą demonstratyviai atsukti nugarą ir kelti transparantus. Ką apie tai galvojate?

– Žinoma, tai politinė akcija. Šeši CSKA legionieriai apskirtai neturi jokio ryšio su situacija Ukrainoje. Sakau tai, kad „Žalgirio“ sirgaliai suprastų. Šeši likę žaidėjai – su Rusijos pasais. Iš jų Vitalijus Chriapa gimė Kijeve, išaugo Ukrainoje, šeima vis dar ten gyvena, prie Kijevo jis turi namą. Vitalijaus Fridzono seneliai gyvena Ukrainoje. Jei paimsime mano šeimą – aš ir mano tėvai gimėme tuomet Leningrade, tačiau šaknys – iš Černygovo gubernijos ir daugelis Gomelskių ir šią dieną gyvena ten. Šioje situacijoje krepšininkus nereikėtų laikyti kaltais už tai, kas vyksta. Tai nekorektiška. Myliu Lietuvą. Dažnai čia leidžiu laiką, kai jo turiu. Lietuvoje – daug mano draugų. Tačiau ši politika sporte visiškai nereikalinga. Visiškai „neįsipaišo“ į sporto dvasią.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu atsiribotume nuo politikos ir pažvelgtume į žaidėjų santykius per pastaruosius 50 metų – taip, mes aikštėje kovojome, negailėjome vieni kitų ir savęs. Tačiau vos pasibaigdavo rungtynės, Sergejus Jovaiša kviesdavo mane į Laisvės alėjoje esančią kavinę „Tulpė“ ir tyliai, kad mano tėtis ir treneris Bimba nematytų gėrėme. Kartu žaidėme ir SSRS rinktinėje. Jei „Žalgiris“ atvykdavo į Maskvą, ir komanda likdavo nakvoti, žinojau, kur Sergejų pakviesiu. Tai vyksta ir iki šiol.

– Visuomet, kai žaidžia „Žalgiris“ ir CSKA, pabrėžiama, kad tai principinė dvikova, primenama garsioji praeitis. Ar išties ta dvasia likusi iki šių dienų, ar tai jau tik nostalgiškas prisiminimas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Tai paveldėjome. Ir esu tuo labai patenkintas. Kad ir kaip žaistų CSKA ar „Žalgiris“, į šį mačą vistiek ateis žmonės ir sirgs. Džiaugiuosi, kad tai išliko, kelia žiūrovų susidomėjimą. Kažkas iš to, žinoma, gauna politinius dividendus. Duok jam Dieve sveikatos. Tačiau su mumis tai neturi nieko bendra.

Prieš olimpiados pradžią buvau Lietuvos ambasadoje kai Mantui Kalniečiui įteikė ordiną už sėkmingą pasirodymą Europos čempionate su Lietuvos rinktine. Su Mantu neturėjau progos anksčiau susipažinti, o jis man tiek juokingų istorijų papasakojo apie save, ką jam kalbėjo, kai vyko žaisti į Krasnodarą. Pasijuokėme, susidaužėme šampano bokalais, tiesa, nė vienas negėrėme, nes aš – už vairo, o jis laikosi sportinio režimo. Puikus vaikinas, prastai kalba rusiškai, o aš dar prasčiau nei jis kalbu lietuviškai. Bet radome bendrą kalbą. Duok Dieve, kad mūsų šalių jaunimas nepaveldėtų visokių nebūtų istorijų ir pasakų. Draugauti geriau ir naudingiau nei kariauti.

REKLAMA

– Kokių rungtynių laukiate ketvirtadienį Kaune?

– Nepriklausomai nuo padėties turnyro lentelėje „Žalgiris“ išeis ir kovos. Jokių dovanų CSKA komandai jis neteiks. Robertas Javtokas vėl geros sportinės formos, o Maskvos komandoje liko vienas vidurio puolėjas. Tai problemos, kurias CSKA teks spręsti. Žinoma, laukiu CSKA pergalės. Tegu sunkios, bet pergalės.

– Kokie Maskvos CSKA šansai šį sezoną iškovoti Eurolygos trofėjų?

– Jei imsime matematinius skaičiavimus, o sportinė statistika visuomet man patiko, šansai – ne daugiau nei 33 proc. Yra komanda, kuri šį sezoną žaidžia geriau nei CSKA. Tai „Barcelona“. Dar dvi komandos žaidžia ne prasčiau nei CSKA. Tai – Madrido „Real“ ir Stambulo „Fenerbahce Ulker“. Nelabai tikiu, kad pastaroji pateks į finalo ketvertą, nes šis vyks Milane. Atrodo, Milano komanda sulauks truputį „pagalbos“. Tai mano prognozė, o krepšinyje visko gali nutikti.

Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ – Maskvos CSKA gyvai nuo 19.45 val. sekite ir komentuokite portale Balsas.lt

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų