32-ojo Dakaro ralio dešimtąjį etapą, vykusį Čilėje, automobilių klasėje antradienį laimėjo lyderis ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“).

Pirmąją pergalę šiemet iškovojęs Ispanijos lenktynininkas 238 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 1 min. 5 sek.

Antrąją vietą užėmė prancūzas Stephane'as Peterhanselis (BMW). Jis nugalėtojui pralaimėjo 28 sek. Trečias buvo amerikietis Markas Milleris („Volkswagen“, +1.02).

Bendrojoje įskaitoje C. Sainzas antrąją vietą užimantį katarietį Nasserą Al-Attiyahą („Volkswagen“) lenkia 10 min. 6 sek. Trečiąją poziciją užima M. Milleris (+28.19).

Motociklų klasėje antradienį pergalę iškovojo nugalėtojo titulą ginantis ispanas Marcas Coma (KTM)  – 3 val. 10 min. 43 sek. Tai trečioji ispano pergalė šių metų Dakaro ralyje.

Antrąją vietą užėmė prancūzas Davidas Fretigne („Yamaha“, +2.06), o trečiąją – portugalas Helderis Rodriguesas („Yamaha“, +2.36).

Lyderiu bendrojoje įskaitoje išliko prancūzas Cyrilas Despres (KTM). Jis antrąją vietą užimantį norvegą Palą Andersą Ullevalseterį (KTM) lenkia 1 val. 22 min. 49 sek. Trečiąją poziciją užima čilietis Francisco Lopezas Contardo („Aprilia“, +1:24.07).

Sunkvežimių klasėje dešimtąjį etapą laimėjo lyderis rusas Vladimiras Čaginas („Kamaz“). Tai jo aštuntoji pergalė šiemet ir 55-oji per visą karjerą. V. Čaginas tapo daugiausiai etapų Dakaro raliuose laimėjusiu lenktynininku.

Keturračių motociklų klasėje antradienį nugalėjo ispanas Juanas Manuelis Gonzalezas Corominas („Yamaha“). Pirmauja argentinietis Marco Petronelli („Yamaha“).

Ralio, kurį sudaro 14 etapų, dalyviai finišuos sausio 17 dieną Buenos Airėse. Lenktynininkai iš viso turės įveikti apie 9000 km ilgio trasą.