Dukart olimpiniam disko metimo čempionui Virgilijui Aleknai Osakoje vykstančiame planetos lengvosios atletikos čempionate vis dėlto nepavyko trečią kartą iš eilės pelnyti pasaulio čempiono titulą. Nusviedęs diską 65,24 m, Lietuvos atstovas užėmė 4-ąją vietą.

Pasaulio čempionu tapo estas Gerdas Kanteris, trečiuoju bandymu diską nusviedęs 68,94 m.

Sidabro medalį iškovojo vokietis Robertas Hartingas (66,68 m), bronzos – olandas Rutgeris Smithas (66,42 m.).

Per pirmąjį bandymą V. Alekna diską nusviedė 63,68 m. Antrasis metimas nebuvo užskaitytas – diskas neišskriejo iš sektoriaus. Trečiuoju bandymu Lietuvos sportininkas diską nusviedė 65,24 m. Po šio bandymo jis užėmė 4 vietą. Ketvirtuoju bandymu diskas nuskriejo 64,86 m. Penktasis bandymas buvo nesėkmingas. Šeštuoju bandymu V. Alekna diską nusviedė 63,75 m.

Prieš finalą buvo prognozuojama, kad didžiausia konkurencija dėl aukso vyko tarp nuolatinių varžovų V.Aleknos ir G. Kanterio.

Šeštadienį per kvalifikacines varžybas V.Aleknos rezultatas buvo trečias - 66,54 m.

Toliau už lietuvį numetė estas Gerdas Kanteris (67,45 m) ir olandas Rutgeris Smithas (66,60 m). Iš viso į finalą pateko 12 diskininkų, iš jų normatyvą (64,50 m) įvykdė tik šeši. Paskutinio, dvylikto, į finalą patekusio Rashido Shafi Al-dosario iš Kataro rezultatas - 62,68 metro.

V. Alekna iki pasaulio lengvosios atletikos čempionato Japonijoje šiame sezone laimėjo visas 13 varžybų, kuriose dalyvavo, o nuo 2005 m. rugpjūčio 19 dienos šventė pergales jau 37 varžybose iš eilės.