Mindaugo Čepo treniruojamiems Utenos „Utenio“ futbolininkams pavyko išsikapstyti iš „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės dugno.

Uteniškiai aštunto turo mače išvykoje pasinaudojo skylėta varžovų gynyba, rezultatu 3:1 (1:0) įveikdami į paskutinę čempionato vietą nukritusį „Kauno Žalgirį“.

Šeimininkai dvikovos pradžioje turėjo dvi dėkingas progas atidaryti įvarčių sąskaitą. Kartą nuo Andriaus Veličkos atakos apsigynė gynėjas ir vartininkas, o vienas prieš Vitalijų Myrną išbėgęs Leonidas Mušnikovas smūgiavo tiesiai į ukrainietį.

„Uteniui“, savo žaidimą grindusiam žemais perdavimais, nežymiai priklausė kamuolio kontrolė, kuri leido sukurti keletą gaisrų prie žalgiriečių vartų. Baudos aikštelėje Tomas Dombrauskis buvo suklaidinęs varžovą, tačiau kaire koja smūgiavo tiesiai į vartininką.

Kėliniui artėjant į pabaigą, pradėjo stipriai pliaupti lietus, turėjęs įtakos žaidimo eigai. Kamuolį buvo gana sunku suvaldyti ir tik skersinis išgelbėjo kauniečius, kai savo komandos vartininko netyčia vos nenuginklavo Paulius Daukša.

Vis dėlto 45-ąją minutę atsivėrusia skyle baudos aikštelės prieigose spėjo pasinaudoti Jevgenijus Morozas. Praėjusiame sezone „Spyrio“ marškinėlius vilkėjęs saugas sulaukė Gabrieliaus Zagursko perdavimo ir nedelsdamas maždaug iš 15 metrų smūgiavo į apatinį vartų kampą. Įdomu tai, kad savo buvusį klubą J. Morozas baudžia antrą kartą šiame sezone.

Antro įvarčio ilgai laukti neteko: beveik iš karto po pertraukos uteniškiai pasinaudojo žalgiriečių, žaidusių be Igno Deduros, spraga gynyboje. Edgaro Mastianicos perdavimo sulaukęs 17-metis Eligijus Jankauskas 53-iąją minutę išbėgo vienas prieš vartininką ir tiksliai smūgiavo į tolimą vartų kampą. Tai – trečiasis jaunojo saugo tikslus smūgis šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“.

Laimis Bičkauskas nedelsdamas išnaudojo visus tris keitimus, tačiau jie rezultato nedavė – kauniečiams dar kartą teko traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. 77-ąją mačo minutę E. Jankausko smūgį atrėmė vartininkas, tačiau du kartus „Kauno Žalgirio“ gynėjai sužaidė nepatikimai, o tuo pasinaudojęs E. Mastianica tiksliai smūgiavo iš arti.

Artėjant dvikovai į pabaigą, kauniečiams pavyko sušvelninti rezultatą. Laikrodį atgal atsukęs A. Velička susistabdė kamuolį šalia baudos aikštelės ir 84-ąją minutę puikiu smūgiu nepaliko V. Myrnui nė menkiausios galimybės.

Paskutinėmis mačo minutėmis komandos žaidė atvirą futbolą, tačiau daugiau įvarčių nepelnė.

„Kauno Žalgiris“ – Utenos „Utenis“ 1:3 (0:1)

„Kauno Žalgiris“: D. Mikelionis, M. Miškinis, M. Fridrikas, E. Pilypas, P. Daukša, E. Kloniūnas (63 min. B. Olencevičius), K. Gvildys (68 min. M. Kalonas), L. Mušnikovas, D. Stulga (66 min. R. Sikorskis), R. Krušnauskas, A. Velička.

„Utenis“: V. Myrnas, A. Tručinskas, V. Jeriomenka, R. Freidgeimas, L. Artimavičius, G. Zagurskas, T. Dombrauskis, A. Vaskela (72 min. M. Krasnovskis), J. Morozas, E. Jankauskas (84 min. A. Buinickis), E. Mastianica (90+1 min. K. Levšinas).

Įvarčiai: A. Velička (84); J. Morozas (45), E. Jankauskas (53), E. Mastianica (72)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Trakų „Trakai“ 8 7 0 1 12:4 21

2. Klaipėdos „Atlantas" 8 6 0 2 12:7 18

3. Vilniaus „Žalgiris" 8 5 1 2 18:10 16

4. Marijampolės „Sūduva" 8 4 2 2 14:11 14

5. Kauno „Stumbras" 8 2 0 6 13:19 6

6. Utenos „Utenis" 8 2 0 6 7:10 6

7. Jonavos „Lietava" 8 1 3 4 6:12 6

7. „Kauno Žalgiris" 8 1 2 5 10:19 5

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas: M. Maksimovas („Atlantas“) – 5 įvarčiai.