Antradienį ir trečiadienį pajudėjo naujasis UEFA Čempionų lygos sezonas. Buvo sužaista net 16 susitikimų, kuriuose netrūko nei įspūdingų įvarčių, nei sensacingų rezultatų, nei dramos. Norėdami įvertinti pirmajame ture geriausiai pasirodžiusius žaidėjus remdamiesi portalu www.eurosport.com skelbiame savaitės komandą. Siūlome susipažinti:

Vartininkas: Karimas Zaza („Aalborg“)

Buvo neabejotinas rungtynių tarp „Celtic“ ir „Aalborg“ didvyris ir padėjo savo kukliam klubui pirmą kartą UEFA Čempionų lygos istorijoje iškovoti lygiąsias išvykoje. K. Zama, pirmajame kėlinyje meistriškai atrėmęs ne itin vykusiai Barry Robsono smūgiuotą vienuolikos metrų baudinį, po pertraukos vėl demonstravo savo sugebėjimus ir dar ne kartą privertė „Parkehead“ stadione susirinkusius škotus griebtis už galvų.

Dešinysis gynėjas: Sergio Ramosas („Madrido „Real“)

Nors ir neturėjo itin daug darbo gynyboje mače su skurdžiausia turnyro dalyve Borisovo BATE, pagyrų nusipelno bent už tai, kad padarė tai, kas jam nelabai ir priklauso – pats pelnė įvartį ir padėjo savo klubui iškovoti pergalę.

Vidurio gynėjas: Traianosas Dellas (Famagustos „Anorthosis“)

2004-ųjų Europos futbolo čempionas iš Graikijos jau karjeros saulėlydyje, bet vis dar demonstruoja puikią formą ir gynybos sugebėjimus. Susitikime su Brėmeno „Werderiu“ žaidė beveik be priekaištų ir padėjo savo komandai sėkmingai apsiginti nuo visų vokiečių antpuolių.

Vidurio gynėjas: Giorgio Chiellini (Turino „Juventus“)

Puikiai darbavosi gynyboje ir neleido UEFA taurės laimėtojai Sankt Peterburgo „Zenit“ vienuolikei net pagalvoti apie įvartį į Gianluigi Buffono vartus. Rungtyniavo atsargiai, apgalvotai ir ryžtingai.

Kairysis gynėjas: Joanas Capdevilla („Villarreal“)

Smarkiai prisidėjo prie to, kad titulą ginantys „Manchester United“ futbolininkai praktiškai nesukurtų realių progų. Be kita ko, kartais sėkmingai prisidėdavo ir prie ispanų ekipos išpuolių.

Dešinysis saugas: Mancini (Milano „Inter“)

Atėnuose Mancini ne tik puikiai asistavo ir kūrė pavojingas progas savo komandos draugams, bet ir pats įkalė įvartį – o ko gi daugiau iš saugo galima norėti, ar ne?

Vidurio saugas: Stevenas Gerrardas (FC „Liverpool“)

S. Gerrardas dviem įvarčiais, iš kurių pirmas buvo tiesiog neįtikėtinas, palaidojo bet kokius Marselio „Olympique“ šansus pakovoti bent dėl taško. Dar vienas įspūdingas „Liverpool“ saugo pasirodymas Europoje!

Vidurio saugas: Frankas Lampardas (Londono „Chelsea“)

Savo įvarčiu pradėjęs Bordo „Girondins“ ekipos sutriuškinimą F. Lampardas vėliau estafetę perdavė kitiems „Chelsea“ žaidėjams. Pat žaidėjas puikiai tvarkėsi aikštės viduryje ir komandos draugams skirstė vieną kamuolį po kito.

Kairysis saugas: Xavi („Barcelona“)

Geriausias 2008-ų metų Europos futbolo pirmenybių Austrijoje ir Šveicarijoje žaidėjas blizgėjo ir Barselonos „Camp Nou“ stadione rungtynėse su Lisabonos „Sportingu“, o 87 minutę tiksliu smūgiu užbaigęs gražią kombinaciją išsprendė ir mačo baigtį.

Puolėjas: Sergio Aguero (Madrido „Atletico“)

Savo pirmame UEFA Čempionų lygos susitikime pelnė du įvarčius ir padovanojo „Atleticui“ pergalę 3:0 prieš Eindhoveno PSV. Geresnio debiuto tikriausiai ir pats nesapnavo.

Puolėjas: Alberto Gilardino („Fiorentina“)

Panašu, kad palikęs AC „Milaną“ A. Gilardino pagaliau atrado save. Jau pirmajame kėlinyje galva du kartus nuginklavo Liono „Olympique“ vartininką ir padėjo savo ekipai puikius pamatus pergalei pasiekti – deja, prancūzai nepasidavė ir ištempė lygiąsias.