0

Sekmadienį Italijoje sužaisti likę 34 turo „Serie A“ mačai. Šiame ture įvyko 186 Turino miesto derbis tarp „Torino“ ir „Juventus“ klubų, kurį rezultatu 2-0 laimėjo „Juventus“. Ši pergalė galėjo lemti šalies čempioną, tačiau vakar „Napoli“ nugalėjo „Pescara“ ir tai atidėjo „Juventus“ triumfą Italijoje.

Kaip ir buvo galima tikėtis, „Juventus“ klubas nuo mačo pradžios ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau pirmieji komandos smūgiai skriejo pro šalį.

Pirmą rimtą progą pasižymėti gavo Mirko Vučiničius. Puolėjas po puikaus Paulo Pogba perdavimo išbėgo prieš vartus, tačiau smūgiavo šalia vartų. Po kelių minučių pavojingai į vartus smūgiavo Claudio Marchisio, tačiau „Torino“ vartininkas Jeanas-Francoisas Gilletas sužaidė patikimai.

18 minutę prie „Torino“ vartų kilo tikra sumaištis, tačiau namų ekipos gynėjai žaidė pasiaukojančiai ir neleido kamuoliui kirsti vartų linijos. Įpusėjus kėliniui „Juventus“ pelnė įvartį, tačiau jis dėl nuošalės nebuvo įskaitytas.

„Torino“ klube per pirmą kėlinį aktyviausiai žaidė komandos kapitonas Rolando Bianchi, bet turėtos puolėjo progos rimtų problemų „Juventus“ klubui nesudarė ir Mario Alberto Santana, kuris ne kartą pavojingai prasiverždavo kraštais. Kėlinio pabaigoje M.A.Santana netgi suteikė darbo Gianluigi Buffonui, tačiau Italijos rinktinės vartininkas atlaikė tolimą varžovo smūgį. Taigi pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių

Antrą kėlinį „Juventus“ ir vėl bandė pradėti aktyviai. Klubas greitai uždirbo kelis kampinius, bet iš jų didelės naudos nebuvo. „Torino“ klubas pavyzdingai gynėsi iki pat 85 minutės ir „Juventus“ antrajame kėlinyje progų beveik neturėjo.

Pats „Torino“ klubas taip pat vangiai atakavo, tačiau apie 80 minutę Jonathas galėjo išvesti savo klubą į priekį, tačiau puolėjas nepataikė į kamuolį.

Po keturių minučių P.Pogba taip pat galėjo pelnyti įvartį, bet jaunasis prancūzas iš arti nepataikė į vartus. Visgi 86 minutę „Juve“ įmušė pirmą mačo įvartį, kai tolimu smūgiu pasižymėjo Arturo Vidalis.

90 mačo minutę „Torino“ narys Kamilas Glikas gavo antrą geltoną kortelę ir turėjo palikti aikštę. „Juventus“ per pridėtą teisėjo laiką sugebėjo pasinaudoti kiekybiniu pranašumu ir ekipos pergalę įtvirtino Claudio Marchisio. Taigi „Torino“ nelaimėtų rungtynių serija miesto derbyje buvo pratęsta dar ilgesniam laikui. Paskutinį kartą „Torino“ prieš „Juventus“ pergalę šventė net 1994/95 metų sezone. Po šios pergalės „Juventus“ turi 80 taškų ir 11 taškų lenkia „Napoli“ klubą. „Torino“ su 36 taškais užima 16 vietą.

Kitame mače lietuvio Mariaus Stankevičiaus atstovaujamas Romos „Lazio“ svečiuose žaidė su „Parma‘ ekipa ir rungtynės pasibaigė be įvarčių 0-0. Lietuvis buvo ant atsarginių suolelio, bet aikštėje nepasirodė. Po šio mačo „Lazio“ su 52 taškais nukrito į 8 vietą.

Traumų išretintas Milano „Inter“ laivas toliau skęsta. Šį kartą „Inter“ svečiuose 0-1 nusileido „Palermo“ klubui. Vienintelį įvartį 10 minutę po Matiaso Silvestre klaidos pelnė Josipas Iličičius. Šis pralaimėjimas „Inter“ tapo dar skaudesnis, kadangi šiame mače traumą patyrė komandos kapitonas Javieras Zanetti. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad argentinietis patyrė gan rimtą kulkšnies sužeidimą.

„Palermo“ klubui ši pergalė tapo gyvybiškai svarbi, kadangi „Siena“ ekipa svečiuose 0-4 nusileido „Roma“ klubui, kuriam tris įvarčius įmušė Pablo Osvaldo, o vieną pridėjo puikiai šiame sezone žaidžiantis Erikas Lamela. Verta paminėti, kad ant „Roma“ atsarginių suolelio buvo vartininkas Tomas Švedkauskas.

Po šių rungtynių „Siena“ su 30 taškų nukrito į 19 vietą, o „Palermo“ su 32 taškais po labai ilgos pertraukos pakilo iš iškritimo zonos ir dabar užima 17 vietą.

„Roma“ klubas su 55 taškais pakilo į 5 vietą, o „Inter“ su 53 taškais nukrito į 7 poziciją. Svarbią pergalę šiandien iškovojo ir „Fiorentina“, kuri dabar su 61 tašku bent jau laikinai pakilo į 3 vietą.

„Viola“ svečiuose 3-0 nugalėjo Genujos „Sampdoria“ klubą. Įvarčius Florencijos miesto klubui įmušė Ademas Ljajičius, Alberto Aquilani ir puikų smūgį iš toli atlikęs Juanas Cuadrado.