Po devynių iš eilės pralaimėtų rungtynių galiausiai Naujojo Orleano „Pelicans“ (2/12) komandai su Jonu Valančiūnu pavyko nutraukti nesėkmių ruožą. Lietuvio ekipa namuose 112:101 (35:22, 27:22, 21:28, 29:29) įveikė Memfio „Grizzlies“ (6/7) krepšininkus, kuriems tai buvo trečiasis pralaimėjimas paeiliui.

34 minutes rungtyniavęs J.Valančiūnas pelnė 15 taškų (3/4 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 9 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo 2 metimus, padarė 3 klaidas ir 5 kartus prasižengė.

Trys įmesti tritaškiai yra pakartotas asmeninis lietuvio rekordas.

„Pelicans“ jau pirmajame kėlinyje žaidė agresyviai ir patogią situaciją stengėsi susikurti per pirmąsias 12 minučių, ką jiems ir pavyko padaryti. Galinga atkarpa 24:9 aikštės šeimininkams leido susikrauti net 18 taškų pranašumą (35:17).

Antrajame ketvirtyje jis pasiekė ir 22 taškų ribą (50:28).

Nors po didžiosios pertraukos svečiams pavyko priartėti (81:72), tačiau laiku oponentus pristabdę Naujojo Orleano krepšininkai atrėmė šturmą ir vėl šovė į priekį (99:81) bei atgal jau nebesižvalgė – 112:101.

„Laimėjome. Turiu pasakyti, tai – geras jausmas. Mes judėjome link to. Jau praėjusiame mače su Bruklino „Nets“ galėjome matyti žaidėjų, kamuolio judėjimą, vaikinai pataikė metimus. Dar lieka ilgas kelias, tačiau mes mėgavomės žaidimu šiandien“, – kalbėjo „Pelicans“ treneris Willie Greenas.

„Pelicans“: Nickeilas Alexanderis-Walkeris 21 (5/8 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), Brandonas Ingramas 19, Herbertas Jonesas 17 (3/4 trit.), Jonas Valančiūnas (3/3 trit., 9 atk. kam.) ir Devonte‘ Grahamas po 15, Trey Murphy III 8.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 23 (6/14 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud.), Ja Morantas 22 (9 atk. kam., 10 rez. perd.), Stevenas Adamsas 15 (9 atk. kam.), Desmonde‘as Bane‘as 14, Kyle‘as Andersonas 13.