Trišuolininkė Zagainova tapo Europos U23 čempione!

Jevlėje (Švedija) vykstančiame Europos iki 23 metų lengvosios atletikos čempionate penktadienį Lietuvai aukso medalį iškovojo Diana Zagainova!

Šiemet puikius rezultatus demonstruojanti lietuvė jau pirmu bandymu nušoko 13,89 metro ir šio šuolio užteko pergalei. D.Zagainova vėliau du kartus vos nepagerino savo rezultato (13,87 ir 13,84 m) ir jau prieš paskutinį šuolį žinojo, kad aukso iš jos niekas neatims.

Paskutiniu bandymu į pirmą vietą kėsinosi turkė Tugba Danismaz. Visgi, jai pritrūko 4 cm (13,85) ir turkė su nauju šalies U23 rekordu tenkinosi sidabru. Bronzą pelnė baltarusė Violeta Skvorcova (13,79).

D.Zagainovai amžiaus grupėje iki 23 metų priklauso geriausias sezono rezultatas. Lietuvė šiemet nušoko 14,43 m, pagerino šalies rekordą ir įvykdė olimpinį normatyvą. Nė viena finalo dalyvė nėra viršijusi tokio D.Zagainovos rezultato.

Finale D.Zagainova žengė tautietės Dovilės Dzindzaletaitės pėdomis. Ji 2015 m. trišuolio rungtyje taip pat laimėjo Europos iki 23 metų čempionatą (14,23). D.Zagainova Europos iki 23 metų čempionato finale dalyvavo ir 2017 m. Tada ji užėmė 7-ą vietą (13,44).