Antradienį Saudo Arabijoje tęsiasi 42-asis Dakaro ralis, šioje šalyje jis rengiamas pirmą kartą istorijoje. Šiemet Dakare dalyvauja rekordinis Lietuvos ekipažų skaičius – net 6.

Trečiajame etape sportininkų laukė 504 km distancija, iš kurios 427 km sudarė greičio ruožas. Sportininkai tiek startavo, tiek finišavo Neomo mieste. Prie Jordanijos sienos priartėjusius lenktynininkus pasitiko kanjonai ir kalnai. Būtent šiame etape sportininkai pasiekė aukščiausią tašką 2020 m. Dakaro lenktynėse – 1400 m virš jūros lygio.

Automobilių kategorijoje, etapą laimėjo ispanas Carlosas Sainzas („Mini“, 3:48:01 val.). Jis 3 min. 31 sek. aplenkė katarietį Nasserą Al-Attiyah („Toyota“) ir 4 min. 19 sek. – lenką Jakubą Przygonskį („Mini“).

Geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Benediktas Vanagas („Toyoa“) finišavo 15-as (+26:57 min.). Lietuvos lenktynininkas patvirtino, kad penktojo tarpinio finišo nepraleido, nors iš jo duomenų kol kas nėra.

Vaidotas Žala finiše 20-as (4:44:32), bet jo vieta dar turėtų suprastėti. Lietuvis prarado 56 min. 31 sek. Tiesa, bendroje įskaitoje V. Žala vis dar lenkia B. Vanagą beveik 11 min.

Bendroje įskaitoje C. Sainzas tapo lyderiu (11:00:20).

N. Al-Attiyah atsilieka 4 min. 55 sek., o pirmą vietą praradęs Orlando Terranova turi 8 min. 9 sek. deficitą.

Etapą tarp motociklininkų laimėjo amerikietis Ricky Brabecas („Honda“, 4:08:23). Jis 9 min. 39 sek. aplenkė čilietį Jose Ignacio Cornejo Florimo („Honda“) ir 13 min. 16 sek. - ispaną Joaną Barredą Bortą („Honda“).

T. Price'as ir X.de Soultrait pasiklydo trasoje, A.van Beverenui ralis baigėsi ligoninėje.

Antrajame etape staigmeną pateikęs ir nugalėjęs Rossas Branchas iš Botsvanos prarado net 1 val. 27 min. 52 sek.

Lietuvis Arūnas Gelažninkas šį etapą baigė 27-as (+51:10), tai geriausias lietuvio rezultatas šių metų Dakare. A.Gelažninkas nuo R. Brabeco atsiliko 51 min. 10 sek.

R. Brabecas (11:17:56) tapo tvirtu bendros įskaitos lyderiu. Jis 15 min. 2 sek. lenkia J. I. Cornejo Florimo ir 15 min. 14 sek. – J. Barredą Bortą. S. Sunderlandas atsilieka jau 34 min. 38 sek., o T. Price‘as – 38 min. 23 sek. A. Gelažninkas bendroje įskaitoje kol kas 35-as (+2:15:41).