TOP 5: dramatiškiausios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergalės

„VIASAT SPORT BALTIC“ REKOMENDUOJA

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionatuose patyrė ir itin skausmingų nesėkmių, ir šventė nemažai dramatiškų pergalių.

Portalas tv3.lt išrinko penkias svarbias rungtynes, kuriose lietuviai varžovus įveikė lemiamomis mačų akimirkomis.

5. 2011 metai. Lietuva. Rungtynės dėl 5-osios vietos. Lietuva – Graikija 73:69.

Ketvirtfinalyje itin skausmingai pralaimėję makedonams lietuviai psichologiškai nesulūžo. Jie užėmė penktąją vietą, kuri garantavo kelialapį į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą. Graikams čempionatas baigėsi tragedija.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Kęstučio Kemzūros auklėtiniai pirmavo 61:53, tačiau likus rungtyniauti pusantros minutės, varžovai išlygino santykį 65:65. Svarbiausiu momentu stiprius nervus pademonstravo D. Songaila. Jis pataikė dvitaškį, abi baudas ir iš dalies reabilitavosi po mačo su makedonais. Tada Darius lemiamo ketvirčio pabaigoje padovanojo kamuolį Vlado Iljevskiui, kurio tritaškis nužudė Lietuvos rinktinę.