Kauno „Žalgiris“ (4/5) penktadienio vakarą pagaliau nutraukė keturių pralaimėjimų seriją, kai namų arenoje rezultatu 74:73 palaužė Miuncheno „Bayern“ (3/6).

Rungtynėse vienas naudingiausių žaidėjų vėl buvo Tomas Dimša. Žalgirietis per 20 minučių pelnė 14 taškų (2/3 dvit., 3/6 trit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 naudingumo balų.

Po rungtynių T. Dimša neslėpė, kad nors ir sunki, tačiau ši pergalė reiškia labai daug.

„Geros mintys, labai smagu. Pagaliau ta pergalė, pagaliau namuose. Labai smagu už fanus, žiūrovus, už visą Kauną, kad jie mumis tikėjo, tiki, ateina, užpildo areną ir pagaliau galėjome padovanoti tą pergalę, pagerinti nuotaikas prieš savaitgalį“, – kalbėjo krepšininkas.

Rungtynės, kaip ir prieš tai, nesiklostė kaip per sviestą. Nors pirmajame kėlinyje Kauno komanda sužaidė labai gerai ir antrame kėlinyje turėjo 11 taškų persvarą, tačiau vėliau svečiai sukūrė 10:0 atkarpą, o po to ir išsiveržė į priekį.

„Nutiko Eurolyga, – paklaustas, kas nutiko šioje atkarpoje, šyptelėjo krepšininkas. – Nelengva. „Bayern“, kaip ir visos kitos, yra puiki komanda. Jie kažką pakeitė, mes kažkur perskubėjome, kažko neįmetėme, jie pataikė.

Įkritome į duobelę, bet svarbiausia, kad nepalūžome ir toliau žaidėme krepšinį. Tada mes užbėgome ir grįžome į tas rungtynes.“

Po pralaimėjimo Atėnų „Panathinaikos“ ekipai Arnas Butkevičius kalbėjo, kad komandai tokioje stadijoje privalu išlaikyti kovingumą ir nenuleisti rankų. Komandos draugo žodžius penktadienį patvirtino ir T. Dimša.

„Praeitas rungtynes pralaimėjome Atėnuose, bet matosi tie į priekį dedami žingsniai. Kovojome, stengėmės, nepavyko tie paskutiniai metimai, bet šiandien paskutiniu metimu laimėjome.

Matosi, kiek nedaug trūksta ir kur dar galėtume padėti tą vieną žingsnį į priekį, kad neprieitume iki tokių momentų“, – kalbėjo žaidėjas.

Jau ne pirmos rungtynės, kai „Žalgiriui“ sunkiai sekdavosi kova paskutiniame kėlinyje. Paklaustas, kas galėtų padėti lengviau išgyventi tokias mačų pabaigas, T. Dimša sakė, kad reiktų tokiems dalykams surasti „priešnuodį“.

„Labai maži dalykai susideda, bet svarbiausia visas tas kovingumas, jeigu visas rungtynes kovojame ir prieiname iki to. Kaip ir pernai, esame gynybinė komanda ir turime mažiau galvoti apie puolimą. Matėte paskutines penkias minutes kaip galime gintis ir turime tuo remtis.

Dedame žingsnius į priekį ir reikia nesustoti. Vienos rungtynės nepasisekė, šiandien – pasisekė. Reikia taip žaisti, kad kuo mažiau tokių momentų gale būtų, kad lemtų vienas metimas. Kažkur kažkokia klaidelė padaryta, kažkur perskubėta. Reikia iki to nenueiti“, – kalbėjo T. Dimša.

Po keturių pralaimėjimų pasiekta pergalė lengviau leido atsikvėpti ir patiems krepšininkams, ir sirgaliams. Apie tai, kad psichologiškai rengtis kitoms rungtynėms bus lengviau, pridėjo ir kalbintas žalgirietis:

„Be abejo. Kiekviena pergalė prideda. Ar lengviau bus, nežinau, ruošimės, bet manau, kad visų nuotaika geresnė.

Bet tai nieko nereiškia. Šiandien laimėtos rungtynės, pasidžiaugiame, rytoj – pamirštame ir einame toliau.“

Kitas Eurolygos iššūkis „Žalgirio“ laukia lapkričio 24 d., kai išvykoje jie susikaus su Pirėjo „Olympiakos“.