152
Eurobasket 2017: Izraelis – Lietuva (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę šių metų Europos čempionate. Lietuviai sužaidė puikų trečiąjį kėlinį ir 88:73 (19:23, 19:14, 33:14, 17:22) nugalėjo šeimininkus Izraelio krepšininkus.

152

Prieš rungtynes

Lietuvos rinktinė pirmąsias rungtynes pralaimėjo – 77:79 nusileido gruzinams.

Lietuviams 18 taškų pelnė Mindaugas Kuzminskas, 15 – Mantas Kalnietis.

Izraelio komanda 48:69 pralaimėjo italams. Čempionato šeimininkai pataikė vieną tritaškį iš 14-os.

Dviženklį taškų skaičių surinko vienintelis krepšininkas – NBA žaidžiantis Omri Casspi.

Pirmasis kėlinys

Dainius Adomaitis į Lietuvos rinktinės starto penketą įleido Donatą Motiejūną. Puolėjas pelnė pirmuosius keturis lietuvių taškus.

Po keitimo aikštėje pasirodė ir Marius Grigonis. Tai – šio krepšininko debiutas. Gynėjas su gruzinais nežaidė.

Lietuviams didžiąją kėlinio dalį reikėjo vytis. Mūsiškiai po ketvirčio atsiliko 19:23.

Antrasis kėlinys

Lietuvos rinktinė puikiai pradėjo antrąjį ketvirtį. Varžovai bene pusę kėlinio nepelnė taškų, o lietuviai pirmavo 30:23.

Izraelio komanda netrukus priartėjo, bet šeimininkų treneriui Erezui Edelsteinui bemat teko prašyti dar vienos minutės pertraukėlės – lietuviai atitrūko (38:29).

Lietuvos rinktinę kamuoja antrojo kėlinio pabaigos sindromas. Antrosiose Europos čempionato rungtynėse iš eilės ši atkarpa nebuvo sėkminga. 38:37 – minimali persvara po antrojo ketvirčio.

Trečiasis kėlinys

Jį lietuviai pradėjo labai gerai ir įgijo rekordinę persvarą – 50:39. Po krepšiais dominavo Jonas Valančiūnas.

Vėliau sužvėrėjo Mindaugas Kuzminskas. Jo pastangomis Lietuvos rinktinės pranašumas dar labiau išaugo.

Ketvirtį baigė fantastiška itin tolima Ado Juškevičiaus bomba iš savosios aikštės pusės – 71:51.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirčio viduryje technine pražanga nubaustas D. Adomaitis. Ji nepadėjo – Izraelio komanda priartėjo (66:80). Lietuvos rinktinės treneris griebėsi minutės pertraukėlės.

Po jos lietuviai spurtavo 6:0 (86:66) ir varžovams apie pergalę pagalvoti nebeleido.

Statistika

Lietuviai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 43:21, bet suklydo daugiau nei varžovai – 16:10.

Lietuva: Edgaras Ulanovas 18 (6/9 dvitaškių), Mindaugas Kuzminskas 16 (5/7 dvit., 5 atkovoti kamuoliai), Artūras Gudaitis 16 (8/11 baudų), Jonas Valančiūnas 11 (7/10 baud., 10 atk. kam.).

Izraelis: Richardas Howellas 20 (9/13 dvit.), Galis Mekelis 18 (5/7 met., 7/7 baud.), Omri Casspi 15 (5 atk. kam.).