Titenis per sekundės trupinį liko nuo bronzos

Lietuvos plaukikai tęsia savo pasirodymą tradicinėse Švedijos plaukimo federacijos organizuojamose „Swim Open Stockholm“ varžybose.

Vyrų 100 m plaukimo peteliške C finale dalyvavęs Arnas Čereška nuotolį įveikė per 56,32 sek. ir aplenkęs estą Kaspar Helde finišavo septintas. Galutinėje įskaitoje lietuviui atiteko 23 vieta. Deividui Margevičiui rytinė atranka susiklostė sėkmingiau, todėl jis varžėsi A finale. Jame lietuvis užėmė 5-ą vietą (52,90). Auksą čia pelnė Philip Heintz (52,42) iš Vokietijos, sidabrą – čekas Jan Sefl (52,46), o bronza atiteko ryte geriausią laiką parodžiusiam vokiečiui Marius Kusch (52,47).

100 m plaukimo krūtine A finale nedaug iki bronzos apdovanojimo pritrūko Giedriui Titeniui. Po posūkio lietuvis dalinosi 4–5 pozicija kartu su Christopher Rothbauer iš Austrijos, bet pastarasis finišavo sėkmingiau. G. Titenio užfiksuotas laikas finale buvo ketvirtas – 1 min. 0,90 sek. Nugalėjo vokietis Lucas Matzerath (1.00,03), pranokęs minėtąjį austrą Ch. Rothbauer (1.00,64) ir daną Tobias B. Bjerg (1.00,81).

Didžiausios ištvermės reikalaujančią 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi distanciją sėkmingai įveikė Džiugas Miškinis. Antrajame iš trijų suplanuotų finalinių plaukimų startavęs Dž. Miškinis didžiąją nuotolio dalį priešinosi dviem metais vyresniam švedui Mikael Soderberg.

Įveikęs 800 m, lietuvis dar buvo antras, tačiau varžovo toli į priekį nepaleido ir likus 100 m perėmė iniciatyvą. Mūsiškis finišavo per 16 min. 18,58 sek. ir 0,42 sek. aplenkė M. Soderberg. Tai naujas Dž. Miškinio asmeninis rekordas. Ryte jis pranoko visus aštuonis dalyvius, o galutinėje įskaitoje užėmė 9-ą vietą.

Simonas Bilis penktadienį startų neturėjo. Šeštadienį jo lauks vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atranka.