Penktadienį Klaipėdos baseine tęsėsi 2020 m. Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas. Antrąją varžybų dieną plaukikai išsidalino dar 12 medalių komplektų.

Palaikyti plaukikus galima stebint tiesioginę transliaciją internetu, o čempionato dalyviai dėl jų pačių saugumo turi laikytis griežtų valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų.

Vakaro varžybos prasidėjo neįprastai. Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas stojo į dvikovą ir pakartojo vakarykštį 100 m plaukimą krūtine. Siekdami pagerinti penkerius metus gyvuojantį Lietuvos rekordą, abu plaukikai nesitaupė. Nors rekordas ir nebuvo pasiektas, tiek nugalėjęs A. Šidlauskas (59,83), tiek G. Titenis (59,92) galėjo džiaugtis savo pasirodymu. G. Titeniui šįkart pavyko pranokti ir olimpinį „A“ normatyvą (59,93). Tiesa, šie rezultatai kol kas nėra užskaityti oficialiai.

Iki šiol reikiamus normatyvus, užtikrinančius dalyvavimą kitų metų Tokijo olimpinėse žaidynėse (individualiose plaukimo rungtyse), yra įvykdę tik Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

Moterų 50 m krūtine finale užtikrintai nugalėjo Agnė Šeleikaitė (32,49), aplenkusi Elzę Bielskutę (34,09) ir Aistę Slatkevičiūtę (34,17). Puikiai pasirodė ir ketvirtąją vietą užėmusi Karilė Ališauskaitė (34,51), pasiekusi naują šalies mergaičių iki 13 metų rekordą.

Vyrų „A“ finale Lietuvos čempionu vėl tapo Andrius Šidlauskas (28,82). Sidabras atiteko Mantui Lisauskui (29,17), o bronzą iškovojo Giedrius Titenis (29,26).

100 m laisvuoju stiliumi „A“ finale dominavo jaunės. Čia auksas atiteko geriausiai antrąją distancijos dalį suplaukusiai Smiltei Plytnykaitei (57,86). Vicečempione tapo Marija Romanovskaja (58.18), o trečioji vieta atiteko Silvijai Statkevičius (58,75).

Vyrų „A“ finale čempiono titulą apgynė Simonas Bilis. Panevėžietis distanciją įveikė per 49,16 sek. Galingai finišavęs Danas Rapšys (49,25) pelnė sidabrą, o trečias liko Daniil Pancerevas, užfiksavęs Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordą – 50,22 sek. Ankstesnis rekordas nuo pat 1988 metų priklausė Raimundui Mažuoliui (50,39).

Moterų 200 m peteliške finale nugalėjo Erika Pasakinskaitė (2.21,85), artimiausias varžoves pranokusi daugiau nei 10 sek. Antroji finišavo Vytė Gelažytė (2.32,71), o trečia vieta atiteko Austei Backevičiūtei (2.35,68).

Vyrų grupėje šalies čempionu įtikinama persvara tapo Deividas Margevičius (2.01,96). Sidabrą iškovojo Nojus Skirutis (2.07,85) o bronzą – specialiai į čempionatą iš Šveicarijos atvykęs Saverio Multin (2.08,72).

Vėliau pasirodymą sportininkai tęsė kompleksinio plaukimo rungtyse. Moterų 400 m kompl. b. finale pergale džiaugėsi Marija Romanovskaja (5.17,25). Ji aplenkė dvi Vilniaus miesto sporto centro plaukikes Gabrielę Burokaitę (5.21,71) ir Smiltę Plytnykaitę (5.25,60).

Analogiškoje vyrų rungtyje nugalėjo klaipėdietis Nojus Skirutis (4.38,77), pranokęs Džiugą Karklelį (4.47,20) ir Karolį Olišauską (4.49,75).

Moterų 50 m plaukimo nugara rungtyje Lietuvos čempionės titulą iškovojo Paulina Pekūnaitė. Ji finišavo per 30,55 sek. Antrąją vietą užėmė ryte šalies jaunių čempione tapusi Patricija Geriksonaitė (31,14), o trečioji vieta atiteko Radvilei Kerševičiūtei (31,53). Atrankos lyderė Ugnė Mažutaitytė finale nestartavo.

Vyrų finale puikiai pasirodė Edvinas Česnakas (26,48). Daugiau nei sekunde pagerinęs savo rytinį rezultatą jis finišavo pirmas ir aplenkė daugiausiai iš finalo dalyvių varžybinės patirties turinį Omar Pinzon (26,59) ir Eriką Grigaitį, kuriam iki sidabro medalio pritrūko vos 0,01 sek.

Vakarinius plaukimus užbaigė komandinės estafetės 4 x 100 m laisvuoju stiliumi. Moterų estafetėje nugalėjo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (Agnė Šeleikaitė, Laura Šliburytė, Elzė Bielskutė ir Gabija Gailiušytė). Šią rungtį jos įveikė per 3 min. 59,91 sek. Sidabro medalius iškovojusios Vilniaus miesto sporto centro plaukikės (Patricija Kondraškaitė, Amelija Javtokaitė, Barbora Mileišytė ir Smiltė Plytnykaitė) pagerino šalies merginų iki 17 metų rekordą. Nuo šiol jis – 4 min. 0,27 sek. Bronza atiteko antrajai Kauno plaukimo mokyklos komandai (4.10,54).

Vyrų estafetėje šalies čempionais tapo Panevėžio „Žemynai“ atstovaujantys plaukikai (Danas Rapšys, Simonas Bilis, Tomas Navikonis ir Jokūbas Keblys). Nugalėtojų laikas – 3 min. 24,15 sek. Kiek daugiau nei 10 sek. nuo jų atsiliko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro pirmoji komanda (3.34,50), o trečią vietą užėmė Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (3.37,10).