Sekmadienį Taline (Estija) baigėsi Europos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionatas, kuriame vienintelį medalį Lietuvai iškovojo 18-metis Mykolas Alekna.

Vaikinų 1,75 kg svorio disko metimo finale lietuvis pateisino favorito statusą. Visi 6 M.Aleknos bandymai buvo geresnis nei bet kuris jo persekiotojo metimas.

Lietuvis stabiliai gerino rezultatus, o paskutiniu mėginimu diską nusviedė net 68 metrus (65,90 – 65,96 – 65,79 – 61,84 – 66,89 – 68,00)! Jam vos 2 cm pritrūko iki Europos jaunimo čempionatų rekordo..

Gerokai nuo lietuvio atsiliko ir antrą vietą užėmė vokietis Magnusas Zimmermannas (61,55). Bronza atiteko baltarusiui Vladislavui Pučko (61,06).

M.Alekna šiemet yra tiek Europos, tiek pasaulio jaunimo reitingo lyderis su įspūdingu rezultatu – 69,77 m. Pasaulio jaunimo rekordas siekia 70,13 m, o Europos jaunimo čempionatų rekordas yra 68,02 m.