Vilniaus „Žalgirio" futbolininkai ketvirtas iš eilės Lietuvos A lygos čempionato rungtynes baigė lygiosiomis. Šiandien  sostinėje su Klaipėdos „Atlantu“ sužaista 0:0.

„Žalgirio“ strategas Viačeslavas Mogilnas varžybas komentavo taip: „Abi komandos galėjo laimėti varžybas. Čempionate dalyvaujančių komandų meistriškumas yra apylygis, todėl kiekvienas taškas įgauna aukso vertę. Be to, visi klubai varžyboms su „Žalgiriu“ nusiteikia ypatingai. Deja, mums dėl žaidėjų traumų vis nepavyksta rasti optimalios sudėties. Tačiau jau kitas rungtynes Šiauliuose galės žaisti komandos kapitonas Igoris Morinas“.

„Atlanto“ vadovo Vacio Lekevičiaus komentaras: „Prieš rungtynes su „Žalgiriu“ galvojau, kad būtų gerai iš Vilniaus išsivežti tašką. Tačiau dabar nesu labai patenkintas rezultatu. Buvome arčiau pergalės. Likau patenkintas komandos žaidimu, jaunųjų futbolininkų kovingumu. Gaila, kad neišnaudojome susikurtų progų. Šiame čempionate įvarčius mušėme tik per vienerias rungtynes - su „Šilute“.

Tenka sutikti su V.Lekevičiaus nuomone, kad jo vadovaujama komanda buvo arti pergalės, nors vis dėlto pirmieji galėjo įmušti žalgiriečiai.

17-ą minutę po kampinio Nerijus Vasiliauskas, šįsyk ryšėjęs „Žalgirio“ kapitono raištį, iš arti krisdamas smūgiavo galva, bet „Atlantą“ išgelbėjo vartininkas Modestas Stonys. 28-ą minutę taip pat po kampinio laisvas baudos aikštelėje atsidūrė Raimondas Vilėniškis - kamuolys praskriejo visai šalia tolimojo virpsto.

Tačiau dauguma „Žalgirio“ atakų buvo tiesmukos. Žalgiriečiai retai bandydavo suregzti įdomesnius derinius.Dažnai iš gynybos grandies kamuolys tolimu perdavimu būdavo siunčiamas į priekį, bet klaipėdiečių gynėjai nesunkiai laimėdavo dvikovas prieš puolėjus bulgarą Georgijų Kalaidžijevą ir Andrių Puotkalį.

Klaipėdiečių saugai rungtyniavo brandžiau ir vis dažniau svečiai rengė pavojingus išpuolius. Pirmojo kėlinio pabaiga „Žalgiriui“ galėjo susiklostyti tragiškai. 40-ą minutę po klaipėdiečių atakos dešiniuoju kraštu kamuolys buvo perduotas baudos aikštelėje visiškai laisvam buvusiam Donatui Siurbliui, bet šis prašovė virš vartų. Po dviejų minučių „Atlantas“ surengė analogišką ataką. Tik šįsyk po D.Siurblio smūgio kamuolį nuo vartų linijos atmušė vilniečių gynėjas.

Paskutinę pirmojo kėlinio minutę šiurkščiai suklydo „Žalgirio“ gretose debiutavęs Rolandas Džiaukštas (šis mačas parodė, kad patyręs gynėjas dar nėra atgavęs sportinės formos). „Atlanto“ puolėjas iš Kroatijos Bojanas Mamičius atsidūrė vienas prieš Marių Rapalį, tačiau nesutrikęs „Žalgirio“ vartų sargas sužaidė šaltakraujiškai.

Antroji žaidimo pusė prasidėjo taip pat kaip baigėsi pirmoji. Tik šįsyk M.Rapalis komandą nuo įvarčio gelbėjo po Gvido Juškos smūgio.

„Žalgirio“ atakos pagyvėjo tik kėlinio viduryje, kai aikštėje pasirodė puolėjas Nikolajus Misiukas, su kuriuo kartu atakos smaigalyje pradėjo rungtyniauti N.Vasiliauskas, į priekį pervestas iš dešiniojo saugo pozicijos.

64-ą minutę N.Misiukas vos nenukreipė kamuolio į vartus, kai suklydo Ivo Begičius, bet klaipėdiečius išgelbėjo pasiaukojamai sužaidęs kitas gynėjas Kazimieras Gnedojus.

85-ą minutę po dar vienos „Žalgirio“ gynėjų klaidos B.Mamičious smūgiavo į tuščius vartus, bet į juos nepataikė.

88-ą minutę paskutinis žodis šiose rungtynėse galėjo priklausyti „Žalgirio“ kairiajam saugui Ramūnui Radavičiui - po jo tolimo šūvio M.Stonys ir šįsyk buvo nepriekaištingas.

ŽALGIRIS – ATLANTAS 0:0

„Žalgiris“: Marius Rapalis, Aleksejus Dubyna, Audrius Veikutis, Rolandas Džiaukštas, Denisas Archipovas, Nerijus Vasiliauskas, Raimondas Vilėniškis, Marius Dovydėnas, Ramūnas Radavičius, Andrius Puotkalis (Arvydas Veikutis, 73), Georgijus Kalaidžijevas (Nikolajus Misiukas, 57).

„Atlantas“: Modestas Stonys, Povilas Šarūnas, Ivo Begičius, Kazimieras Gnedojus, Darius Ramonas, Andrius Petreikis, Donatas Navikas, Marius Šoblinskas, Donatas Siurblys (Justas Noreika, 71), Gvidas Juška, Bojanas Mamičius.

Įspėti: Ivo Begičius (35), Kazimieras Gnedojus (82).