Buvusi Tanokos Beardo komanda Holono „Hapoel“ pateikė didžiausią siurprizą Izraelyje - čempionato finale svečiai rezultatu 73:72 (23:23, 14:15, 15:18, 21:16) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ klubą.

Pastaruosius 14 metų Tel Avivo krepšininkai laimėdavo Izraelio pirmenybes. Apskritai, tai tik antras kartas per pastaruosius 38 metus kai Izraelios lygą laimi ne „Maccabi“ klubas.

Pergalingus taškus likus žaisti vos 2 sekundes įmetė „Hapoel“ ekipos legionierius Malikas Dixonas.

Holono komanda šį sezoną grįžo į aukščiausiąją Izraelio lygą ir jau pirmąjį sezoną tapo čempione. Tai istorinė klubo pergalė.

Didžiają rungtynių dalį priekyje buvo „Maccabi“ krepšininkai. Po dviejų kėlinukų jie pirmavo 38:37, trečiajame - 50:44, 53:45, bet likus žaisti daugiau nei 2 minutes „Hapoel“ išlygino rezultatą 67:67.

Po komandos lyderio ir naudingiausio reguliaraus sezono žaidėjo P.J.Tuckerio tritaškio svečiai įgijo 3 taškų persvarą, bet Willas Bynumas ir Davidas Bluthentahlis išlygino rezultatą baudų metimais (70:70).

Likus 6 sekundėms Nikola Vujčičius pataikė dvitaškį ir išvedė į priekį finalo ketverto varžybų šeimininkus (72:71), bet M.Dixonas pataikė dvitaškį ir nulėmė savo ekipos pergalę.

„Hapoe“" klubas šį sezoną jau buvo du sykius įveikęs čempionų titulą gynusius „Maccabi“ krepšininkus (83:71 ir 101:99), bet abu sykius namų arenoje (Izraelyje žaidžiama trijų ratų sistema).

„Maccabi“ klubas šį sezoną visuose turnyruose liko antroje vietoje - Izraelio taurės turnyre, Izraelio lygoje bei Eurolygoje.

Trečioji Izraelio pirmenybių vieta atiteko „Bnei Hasharon“ krepšininkams, kurie mažajame finale 79:69 įveikė Naharijos „Ironi“ komandą.