• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva naujausiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) surengtame tarptautiniame moksleivių žinių teste, kuriame dalyvavo 57 šalys, užėmė 32 vietą. Iš kaimyninių šalių pralenkti pavyko tik Rusiją. Estija – 5 vietoje, Lenkija – 23, Latvija – 28, Rusija – 35.

REKLAMA
REKLAMA

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) vykdo tarptautinę moksleivių žinių vertinimo programą (PISA, Programme for International Student Assessment), kuri nustato 15 metų amžiaus moksleivių žinių lygį.

REKLAMA

70 proc. PISA testo, kuris pernai buvo atliktas 57 pasaulio šalyse, klausimų buvo susiję su fizika, chemija, biologija ir geografija, likusieji tikrino moksleivių matematikos žinias, o taip pat skaitymo sugebėjimus ir galimybę suvokti perskaitytą tekstą, rašo Estijos dienraštis „Postimees“.

Jo teigimu Estijos moksleiviai šiame naujausiame tarptautiniame švietimo reitinge užėmė aukštą 5 vietą, nusileidę tik savo bendraamžiams Suomijoje (1 vieta), Honkonge (2), Kanadoje (3) ir Taivane (4). Kol kas paskelbti tik svarbiausi 2006 m. PISA testo rezultatai, visi jie oficialiai bus pristatyti gruodžio 4 d.

REKLAMA
REKLAMA

Nors pagal surinktų balų skaičių Estija dalijasi 5 vietą su Japonija, šio švietimo reitingo sudarytojai akcentuoja ne tikslią šalies poziciją reitinge, o greičiau intervalą, kurį viena ar kita šalis užima atsižvelgus į jos padėtį pagal standartinius testo rezultatus.

Visos šalys reitingo rezultatų lentelėje suskirstytos į tris grupes. Pirmojoje, į kurią pateko Estija, testo rezultatai statistiškai yra žymiai aukštesni už OECD šalių vidurkį, antrojoje – mažai nuo jo skiriasi (Lenkija, Švedija), trečiojoje – žymiai mažesni už vidurkį (Latvija, JAV, Lietuva, Rusija ir kt.).

Komentuodamas testo rezultatus Estijos švietimo ministras T. Lukas sakė, kad aukšta vieta PISA reitinge patvirtina, jog ugdymas Estijos bendrojo lavinimo mokyklose esąs šiuolaikinio lygio. „Mes tapome tauta, pagal švietimo kokybės lygį patekusia į pirmąjį penketuką, ir jau vien tuo reikia didžiuotis. Galbūt tai net svarbiau, nei patekti į turtingiausių pasaulio valstybių penketuką“, - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų